Wzrosty na Wall Street

2020-06-02 23:03
publikacja
2020-06-02 23:03

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami, inwestorzy skupiają się na sygnałach dotyczących możliwego ożywienia gospodarczego, przykładając mniejszą wagę do protestów społecznych w USA. S&P 500 od dołka w marcu zyskał już 40 proc.

/ fot. Mikhail Leonov / Shutterstock
Dow Jones Industrial na zamknięciu zyskał 1,05 proc. i wyniósł 25.742,65 pkt.

S&P 500 zwyżkował 0,82 proc. i wyniósł 3.080,82 pkt.

Nasdaq Comp. poszedł w górę 0,59 proc., do 9.608,38 pkt.

Po raz kolejny najmocniej zyskiwały na Wall Street spółki, które najbardziej skorzystają z otwarcia gospodarki. Rosły akcje banków, w tym Wells Fargo i Bank of America. Zyskała sieć odzieżowa Gap.

Spadały natomiast firmy technologiczne, w tym Facebook, Netflix, Amazon, Alphabet i Apple.

Giełdy ignorują trwające zamieszki w amerykańskich miastach, chociaż analitycy są zdania, że to się zmieni, jeśli inwestorzy nabiorą przekonania, że mogą one potrwać przez całe lato, zakłócając plany poszczególnych stanów dotyczące otwierania gospodarki po pandemii koronawirusa i pogarszając nastroje konsumentów.

„Niezwykłe jest to, że rynek pozostaje w tym pozytywnym nastroju. Mimo fali protestów w USA i obecnej sytuacji w Hongkongu, inwestorzy nie odpuszczają i widzą miejsce na optymizm” - powiedział Elwin de Groot, szef strategii makro w Rabobank.

„Ten optymistyczny odczyt ryzyka może się utrzymywać tylko wtedy, gdy odczyty danych takich jak zamówienia i zatrudnienie będą się poprawiać z miesiąca na miesiąc” - ocenił Alan Ruskin, główny międzynarodowy strateg w Deutsche Banku.

"Dobre informacje o szczepionkach wspierały rynki akcji w maju, ale relacje USA-Chiny i społeczne niepokoje mogą wejść na główny plan w czerwcu. Indeks S&P pozostaje bardzo wrażliwy na pojawiające się newsy" - dodaje Lori Calvasina, główny strateg amerykańskich akcji w RBC.

W trakcie poniedziałkowych protestów w Louisville w Kentucky zginął mężczyzna, gdy policja i Gwardia Narodowa otworzyły ogień, by rozproszyć tłum - informuje agencja Associated Press. Łącznie w zamieszkach w USA śmierć poniosło już pięć osób.

Były wiceprezydent USA, rywal prezydenta Donalda Trumpa w listopadowych wyborach, Joe Biden oskarżył Trumpa o wykorzystywanie wojska "przeciwko Amerykanom". Były prezydent Barack Obama potępił stosowanie przemocy podczas protestów i pochwalił demonstrujących pokojowo.(PAP)

kkr/ pr/wr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
mooooo
Pomimo ze w kraju kowboja jest 104,907 umarło z powodu wirusa 41.767889 na zasiłku dla bezrobotnych , analitycy tego się spodziewali wiec panuje optymizm i trwa wieczne szczęście i dobrobyt raj na ziemi jaki tylko można spotkać w bajkach !! Amerykański Proletariat trwa !
loool
Nawet gdyby ruscy albo chińczycy spuścili na nich bomby atomowe to pochowali by się do schronów i dalej pompowali giełdę nie zwracając uwagi że coś się dzieje złego.
darjusz777
nieograniczony zapis księgowy wszystko jasne leci do nieba i spadnie kiedyś jeszcze szybciej nie wyskoczy nikt z akcji bo z grupką i kompami ich się nie wygra ..... fundamentalnie powodów do wzrostów BRAK pozostaje mega spekulacja .......... a jej tempo zaskakuje tu kłania się nieograniczony skup aktywów DARMO CZYTAJ nieograniczony zapis księgowy wszystko jasne leci do nieba i spadnie kiedyś jeszcze szybciej nie wyskoczy nikt z akcji bo z grupką i kompami ich się nie wygra ..... fundamentalnie powodów do wzrostów BRAK pozostaje mega spekulacja .......... a jej tempo zaskakuje tu kłania się nieograniczony skup aktywów DARMO CZYTAJ ZA ZAPISY ZER PO 1 $
sartan
To nie inwestorzy. Trudno nazwać instytucje mającą dostępne nieograniczone pokłady gotówki inwestorami. Drukujemy i kupujemy.
kimdzongtusk
Wiem. To był sarkazm z mojej strony . Wall Street ma tyle wspólnego z wolnym rynkiem i kapitalizmem co CCCP . Ani to kapitalizm ani wolny rynek . Wydrukować można i poziom DJ na 50k, tylko jakoś tego optymizmu ci protestujący nie podzielają.
kimdzongtusk
To nic. Najważniejsze, że tzw. inwestorzy i Wall Street tryska optymizmem.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki