REKLAMA

Wzrosty na GPW mimo węglowej korekty. W grze Allegro, Dino i CCC

2021-10-14 17:32
publikacja
2021-10-14 17:32
Wzrosty na GPW mimo węglowej korekty. W grze Allegro, Dino i CCC
Wzrosty na GPW mimo węglowej korekty. W grze Allegro, Dino i CCC
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Czwartek na warszawskiej giełdzie upłynął pod znakiem lekkich zwyżek. Niewielkie zmiany głównych indeksów nieco maskowały dużą zmienność na akcjach poszczególnych spółek, w tym wśród ulubieńców inwestorów indywidualnych.

WIG20 zyskał dziś 0,31 proc. i dzień zakończył na poziomie 2459,50 pkt. Przypomnijmy, że wczoraj flagowy indeks GPW przerwał trwającą cztery sesje wzrostową passę.

Spośród trzech głównych indeksów polskiej giełdy, najlepiej radził sobie dziś mWIG40 (0,48 proc.), który zatrzymał się tuż poniżej 5600 pkt. Nieznacznie w dół natomiast poszedł dziś sWIG80 (-0,09 proc.). W rezultacie szeroki WIG zyskał 0,33 proc. Obroty ponownie dopisały i przekroczyły 2 mld zł.

Najlepszym indeksem sektorowym był WIG-Paliwa (2,10 proc.), ciągnięty w górę głównie przez Orlen (2,64 proc.). Najgorzej spisywał się WIG.Games (-2,02 proc.), któremu zaszkodziła przecena CD Projektu (-4,24 proc.).

Na tym nie koniec ciekawych historii z WIG20. Najmocniej handlowaną spółką (278 mln zł) ponownie było Allegro, którego akcje nieprzerwanie znajdują się pod silną presją sentymentu inwestorów uruchomionego po ogłoszeniu wprowadzenia przez Amazona na polski rynek usługi Prime. Dziś Allegro potaniało o ostatecznie o 1,01 proc., chociaż po porannych spadkach, większość sesji spędziło na plusie. Kurs na poziomie 51,27 zł koresponduje z majowymi minimami (51,23 zł).

Od rana w centrum uwagi znajdowały się też akcje CCC (3,21 proc.). Obuwniczy potentat z Dolnego Śląska przedstawił wczoraj po sesji wyniki finansowe za II kwartał, natomiast dziś poinformował m.in. o pracach nad nową strategią, które zakończyć mają się w listopadzie.

W trakcie sesji na rynek trafiła zaskakująca informacja o rezygnacji prezesa PKO BP ze stanowiska. Jan Emeryk Rościszewski kierował największym polskim bankiem zaledwie od czerwca. Po początkowych silniejszych spadkach, akcje PKO BP straciły dziś 0,19 proc.

Najmocniejszej przeceny w WIG20 doznały „wygrzane” w ostatnich tygodniach akcje JSW (-8,38 proc.). Spółka z Jastrzębia poinformowała dziś, że w III kwartale wyprodukowała mniej węgla. W czwartek taniały też inne gwiazdy węglowej hossy, takie jak Bumech (-8,62 proc.), Bogdanka (-4,31 proc.) czy Coal Energy (-7,55 proc.).

Z osiągniętych ostatnio szczytów spadło też Dino Polska (-5,56 proc.). „Podkładką” pod przecenę była zarówno realizacja zysków, jak i rekomendacja „sprzedaj” ze strony Goldman Sachs.

Wśród pozostałych spółek in plus wyróżniły się m.in. Getin Noble Bank (10,38 proc.), Asbis (5,87 proc.) czy Oponeo (4 proc.). W przypadku tej ostatniej spółki, akcjonariusze zdecydowali o skupie akcji własnych. Po drugiej stronie rynku, znalazły się natomiast m.in. Groclin (-6,27 proc.), Huuuge (-4,06 proc.) czy Ciech (-3,64 proc.).

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
langdon25
Kiedy kartofel obniży cenę paliw jak obiecał w 2012r ??!!

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki