Wzrośnie płaca minimalna - wyniesie 1386 zł

Płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 1386 złotych, czyli wzrośnie o 69 złotych. Podczas dzisiejszego posiedzenia prezydium komisji trójstronnej rząd nie poparł propozycji związków zawodowych, by najniższa płaca wyniosła w przyszłym roku 1500 złotych.

Propozycji tej nie popierają także pracodawcy. Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz zaznaczyła, że w chwili, kiedy rząd mówi o tym co zrobić, by zwiększyć przychody, myślenie o kolejnych obciążeniach jest nieporozumieniem.

Szef OPZZ Jan Guz argumentował, że wprowadzenie w życie rządowych propozycji pogorszy i tak trudną już sytuację najmniej zarabiających. Wyjaśnił, że realna wartość płacy minimalnej będzie mniejsza niż obecnie, gdyż wzrosły średnie płace.

Wiceminister Gospodarki Rafał Baniak podkreślił, że kwota 1386 złotych wynika z założeń, które przedstawił minister finansów Jacek Rostowski.

Dzisiejsze posiedzenie prezydium Komisji Trójstronnej odbyło się w tym samym czasie co nadzwyczajne posiedzenie rządu. Z tego powodu przewodniczący komisji trójstronnej Waldemar Pawlak oraz minister pracy Jolanta Fedak nie wzięli udziału w posiedzeniu prezydium.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~roo

Na podwyzki dla urzedasów!!!
Te nieroby powinny miec obnizone pensje ciekawe ilu z nich wzielo by sie do roboty a ilu zaczelo strajkowac:D
W dowonym urzedzie widac jak ciezko jest pic kolejna kawe:D
Ciezka praca! ale tylko dla nieudaczników

!
Polecane
Najnowsze
Popularne