REKLAMA

Wzrosną ceny biletów Warszawskiej Kolei Dojazdowej

2020-01-16 12:31
publikacja
2020-01-16 12:31
WKD

Od 1 lutego pasażerowie Warszawskiej Kolei Dojazdowej zapłacą więcej za przejazdy. To kolejny po Kolejach Mazowieckich przewoźnik kolejowy, który podnosi w tym roku ceny biletów.

"Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, iż w uzgodnieniu z Organizatorem publicznego transportu zbiorowego od dnia 1 lutego 2020 r. wprowadza nowe stawki cen biletów jednorazowych i okresowych obowiązujących na linii WKD" - poinformowała na swojej stronie internetowej WKD.

Jak czytamy w komunikacie zmiana cen biletów wynika ze wzrostu kosztów usług WKD, spowodowanego znacznym wzrostem cen energii elektrycznej i "kosztów osobowych oraz rodzajowych obejmujących m.in. koszty utrzymania infrastruktury i taboru".

I tak za bilety jednorazowe na pierwszą strefę zamiast 3,60 zł pasażerowie od lutego zapłacą 4,10 zł. Na bilety na drugą strefę zamiast 4,80 zł podróżni wydadzą 5,50 zł. Natomiast w przypadku trzeciej strefy zamiast 7 zł wydadzą 8 zł.

Jak zaznacza spółka w komunikacie to pierwsza podwyżka biletów jednorazowych od kilkunastu lat.

Wzrosną także ceny biletów okresowych WKD. Najwięcej za bilet kwartalny (trzymiesięczny) zapłacą pasażerowie dojeżdżający do Warszawy z Grodziska Mazowieckiego, bo zamiast 540 zł zapłacą 621 zł, czyli o 81 zł więcej.

O podwyżkach cen biletów poinformował we wtorek też inny przewoźnik - Koleje Mazowieckie.

"Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną – jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika - prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r" - przekazała Donata Nowakowska, rzecznik prasowa "Kolei Mazowieckich – KM".(PAP)

Autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki