REKLAMA

Wzrosła pensja prezydenta Warszawy

2022-01-20 12:58
publikacja
2022-01-20 12:58
Wzrosła pensja prezydenta Warszawy
Wzrosła pensja prezydenta Warszawy
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

W czwartek stołeczni radni zadecydowali o podwyżce wynagrodzenia prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Włodarz stolicy będzie teraz zarabiał ponad 18 tysięcy brutto. To o prawie 6 tysięcy więcej niż dotychczas.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę podwyższającą wynagrodzenie prezydenta stolicy. Wniosek złożył szef radnych klubu PO Jarosław Szostakowski.

Za przyjęciem uchwały głosowało 45 radnych, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Uchwała jest następstwem obowiązującego od 1 listopada rozporządzeniem w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które m.in. podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej. "Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą" - powiedział na sesji Szostakowski.

"Biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta proponujemy nie kwotę maksymalną tylko kwotę minimalną określoną przez tę ustawę czyli 80 procent maksymalnego wynagrodzenia" - podkreślił szef klubu PO.

Łącznie wynagrodzenie prezydenta z wliczeniem w to wszystkich możliwych dodatków będzie wynosiło 18 293,20 złote brutto co oznacza, że kwota wypłacana "na rękę" wyniesie 11 735,67 złotych. Do tej pory zgodnie z uchwałą z 2018 roku, prezydent Warszawy zarabiał wraz z dodatkami 12 525,94 zł brutto.

Podwyżka wynagrodzenia prezydenta obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (17)

dodaj komentarz
anszej_juda
"Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą" - to tak samo jak tshchashkowsky swoich obowiązków
demeryt_69
Niemal w każdej radzie miejskiej od Bałtyku do Tatr (bez)radni przegłosowali dla siebie 40-procentowe podwyżki - cyrk to mało powiedziane!

dziadekjarek
Musisz się wżenił w jakaś PiSarską rodzinkę
demeryt_69
Niemal każdy (bez)radny jest na liście płac jakiejś spółki miejskiej, a niejednokrotnie prowadzi własną działalność gospodarczą i bezprzetargowo dostaje kontrakty na świadczenie usług podmiotom miejskim - nie o take Polske walczyłem!

tonycairoli
Pieniadze wyrzucone w bloto. Ten czlowiek to polityk i jedyne o co dba to swoj wlasny PR.
demeryt_69
Stołek prezydenta miasta to już tradycyjnie jedynie trampolina. Jednym z niewielu wyjątków był Adamowitz, ale dla niego ta fucha to była istna żyła złota :)

demeryt_69
Najprzeróżniejsze spółki miejskie są tak upolitycznione, że w zasadzie kompetencje nie są nawet brane pod uwagę przy obsadzaniu stołków.

Doszło nawet do takiego kuriozum, że w większości wodociągów miejskich stworzono wydziały marketingu!

demeryt_69
Urzędy miejskie to od lat najwięksi pracodawcy w tysiącach miast tego rozmodlonego skansenu.

Co ciekawe, od czasów 'komuny' urzędy te zwiększyły stan zatrudnienia przy jednoczesnej masowej komputeryzacji.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki