Wzrósł bilans ofiar cyklonu Idai w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi

Do 746 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych katastrofalnego w skutkach cyklonu Idai i powodzi w Mozambiku, Zimbabwe i Malawi. Według służb ratunkowych liczba zabitych może być znacznie większa. Setki tysięcy ludzi nie mają jedzenia, wody i schronienia.

(fot. Philimon Bulawayo / Reuters)

W najbardziej dotkniętym kataklizmem mieście portowym Beira w Mozambiku odnotowano w piątek już 138 przypadków zakażenia cholerą w sytuacji, gdy rząd i organizacje pomocowe walczą o powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób wśród dziesiątek tysięcy ofiar burzy.

Chociaż nie ma jeszcze potwierdzonych przypadków śmiertelnych cholery w ośrodkach medycznych w Mozambiku, co najmniej dwie osoby zmarły poza szpitalami z objawami, takimi jak odwodnienie i biegunka - powiedział minister środowiska Celso Correia. Po raz pierwszy władze poinformowały o potwierdzonych przypadkach cholery w środę.

W wyniku uderzenia w nocy 14 marca cyklonu Idai w Mozambiku zginęło 501 osób, a rannych zostało ponad 1500. Zniszczeniu uległo ponad 99 tys. domów, a także blisko 670 tys. hektarów upraw. W sumie niszczycielski kataklizm dotknął 1,85 mln ludzi.

16 marca cyklon nawiedził wschodnie Zimbabwe, powodując śmierć 185 osób - wynika z danych rządowych. ONZ mówi o prawie 260 ofiarach śmiertelnych. 16 tys. gospodarstw musiało się przenieść, w sumie 250 tys. osób zostało poszkodowanych.

W Malawi śmierć poniosło 60 osób, a ponad 600 zostało rannych. Ponad 19 tys. hospodarstw musiało się przenieść, blisko 870 tys. osób zostało poszkodowanych. (PAP)

cyk/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil