REKLAMA

Wakacje w Chorwacji. Długie korki na przejściach granicznych

2021-07-31 16:30
publikacja
2021-07-31 16:30
Wakacje w Chorwacji. Długie korki na przejściach granicznych
Wakacje w Chorwacji. Długie korki na przejściach granicznych
fot. Novikov Aleksey / / Shutterstock

Trwa wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych - poinformował PAP MSZ.

MSZ pytane przez PAP o utrudnienia dla kierowców na popularnym w wakacje kierunku do i z Chorwacji odpowiedział: "Polskie służby konsularne potwierdzają wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych"

Podkreślił, że dotyczy to wszystkich przejść granicznych oraz bramek autostradowych. "Długość oczekiwania i płynność jazdy zmienia się w zależności od natężenia ruchu" - dodano w odpowiedzi.

MSZ zaleca kierowcom sprawdzanie aktualnej sytuacji na drogach w internecie. "Sytuację na poszczególnych przejściach granicznych (w tym okres oczekiwania) można śledzić na stronach: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#border-crossings, a przejezdność dróg na: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions" - podano. Zapewniono, że strony są na bieżąco aktualizowane.

Ambasada RP w Zagrzebiu informowała w piątek na Facebooku, że okres oczekiwania na odprawę graniczną nawet w dni powszednie czasami wynosi ok. półtorej godziny. "Oznacza to, że w trakcie nadchodzącego weekendu ten czas może się wydłużyć nawet do kilku godzin – tym bardziej, że początek sierpnia to zwyczajowa pora, gdy swoje urlopy masowo rozpoczynają również turyści z państw Europy zachodniej" - napisano w komunikacie. 

autor: Krzysztof Kowalczyk, Mikołaj Małecki

krz/ mml/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
bha
Bez testów, bez potwierdzeń zaszczepienia, bez kwarantany to i długie korki. Niestety przy okazji otwarta jest też kolejna furtka do rozprzestrzeniania się covid !!!.
po_co
W czym widzisz problem?
Zachorują i możliwe, że umrą osoby dorosłe które znają ryzyko i wolą zdecydować się na brak szczepień bo według nich daje to większą szansę.

W czasie gdy dostępne są, uważane przez wielu za eksperymentalne, szczepionki nie ma żadnych podstaw aby wprowadzać dodatkowe, nadzwyczajne
W czym widzisz problem?
Zachorują i możliwe, że umrą osoby dorosłe które znają ryzyko i wolą zdecydować się na brak szczepień bo według nich daje to większą szansę.

W czasie gdy dostępne są, uważane przez wielu za eksperymentalne, szczepionki nie ma żadnych podstaw aby wprowadzać dodatkowe, nadzwyczajne środki ostrożności poza higieną która przerażającej większości osób sprawia problem.
COVID to choroba brudnych ludzi mimo, że ofiarami wirusa są również Ci którzy dbają o higienę.

Jeżeli ktoś mimo wszystkiego co doświadczyliśmy przez ostatnie dwa lata, nadal twierdzi że problem nie istnieje to bardzo dobrze. To jest jego świadomy wybór i dajmy w końcu ludziom podejmować samodzielnie takie decyzje.

Jestem zaszczepiony i wierzę w to, że daje mi to jakąś szansę jeżeli jest inaczej to po co cały ten cyrk? Po co zmuszać ludzi do szczepień skoro nie dają one nawet minimalnej gwarancji?
bankster-kreator
Głosowałem za wejściem do unii europejskiej tylko dla dwóch rzeczy: 1. Żeby były otwarte granice i była możliwość swobodnego przemieszczania się tak jak z województwa do województwa. 2. Żeby była wolna wymiana handlowa i biznes na równych zasadach, zamiast tego dostaliśmy stos durnych regulacji i obostrzeń a o swobodnym Głosowałem za wejściem do unii europejskiej tylko dla dwóch rzeczy: 1. Żeby były otwarte granice i była możliwość swobodnego przemieszczania się tak jak z województwa do województwa. 2. Żeby była wolna wymiana handlowa i biznes na równych zasadach, zamiast tego dostaliśmy stos durnych regulacji i obostrzeń a o swobodnym handlu i usługach można zapomnieć. Patrz chociażby np. rybołówstwo czy polskie firmy transportowe i ciągle utrudnianie im życia. Jeśli to mają być równe zasady, zdrowa konkurencja, wolny handel i swobodne przemieszczanie się to ja podziękuję za tą unię. Chcę jak najszybciej ponowne głosowanie i wyjście z tego burdelu jak to zrobiła Anglia.
ptokbentoniczny
Strefa Schengen była możliwa bez Unii.
xxpp
No i co UK zyskało na wyjściu poza podwyżkami cen?
Co do Chorwacji - oni NIE SĄ W SCHENGEN.
xxpp odpowiada ptokbentoniczny
Chorwacja nie należy do strefy Schengen, więc narzekanie na korki na granicy nie ma nic wspólnego z Unią.
marekpoznan
Miejmy nadzieję że 'uchodźcy' bez dokumentów są przepuszczani poza kolejką.
xxpp
Akurat Chorwacja nie wpuszczała nikogo.
iluminata
Haha trzepanie "tłurytsów" jak dilerów narkotyków bez koncesji miejscowego barona i komendanta policji ;)

Jak się nie myśli to tak się to kończy...
Nawet na mapę własnego województwa nie spojrzeli by widzieć ogrom miejsc do zwiedzenia.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki