Wyższe składki na ZUS w 2019 roku

Od stycznia firmy działające dłużej niż dwa lata zapłacą wyższe składki na ZUS. Wszystko wskazuje na to, że przekroczą one 1300 zł miesięcznie.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat składki na ZUS wrosły o 55 proc. W porównaniu do roku obecnego podwyżka wyniesie ok. 5,8 proc.

Więcej szczegółów w artykule na MamBiznes.pl.

Justyna Smolińska

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 10 h-b

Od ponad 30 lat rosną ! ... Cóż ...i od ponad 30 lat są one najlepszą wymówką,starą zgraną śpiewką,zdartą już płytą - niestety na coraz bardziej minimalnego wynagrodzenia proponowanego od już lat na rynku coraz większej grupie zatrudnionych w coraz większej grupie branż i zawodów na rynku obecnego coraz bardziej taniego , śmieciowo-zleceniowego i niestety coraz częściej niepewnego szaro-czarnego pseudo zatrudniania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 pluto85md

Przypomne slowa ktore odbija sie czkawka przez 20 lat.

Polske stac na nizszy wiek emerytalny.

! Odpowiedz
5 24 mul_roboczy

Wzrost w 10 lat
ZUS 50%
Koszty pracownicze 100%
Koszty obsługi księgowej 200%
...... Itd
Wzrost zysków firm -50% !

Na pewno będzie dobrze, już wszyscy o tym wiedzą :)

! Odpowiedz
4 44 ploosz

Są wyższe emerytury - muszą być wyzsze składki. Jesli tym 9 mln emerytów i rencistów panstwo ma zapłacić do miesiąc o przynajmniej 70 zl wiecej to wczesniej te pieniążki musi zebrać. Państwo nie ma swoich pieniedzy, ma tylko podatki.

! Odpowiedz
3 48 wektorwg

Podwyżka emerytur = podwyżka ZUS dla przedsiębiorców

! Odpowiedz
10 19 marxs

"Pomstowano, że PO "mordowała" polski handel. Prawdziwa rzeź małych sklepów dopiero się zaczęła.W ciągu ostatniego roku zamknięto przeszło 14 tysięcy sklepów – przede wszystkim tych najmniejszych, spożywczych i odzieżowych." z innymi niż handel działami podobnie masowe likwidacje i bankructwa PISi System zjada już swój własny ogon aby jeszcze parę miesięcy przeżyć lada moment nie będzie z kogo ściagać ZUSowskiego haraczu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 45 glos_rozsadku

i wlasnie tyle wynosi realna inflacja: 5,8%

! Odpowiedz
12 12 specjalnie_zarejestrowany2

Za Stalina wysyłali na Syberię więc proszę nie hejtować.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.