Wyspiański w technologii digital signage

Muzeum Narodowe w Krakowie - po raz pierwszy w Polsce - wykorzystało na potrzeby projektu artystycznego technologię digital signage. Ten system wizualizacji dowolnej treści za pomocą cyfrowych wyświetlaczy umożliwił twórcom wystawy "Stanisława Wyspiańskiego Teatr Ogromny" zaproszenie zwiedzających w multimedialną podróż po świecie młodopolskiego artysty.

Wyspiański audiowizualnie

Celem wystawy "Stanisława Wyspiańskiego Teatr Ogromny", która miała swoja premierę 27 listopada 2007 roku, było przybliżenie twórczości młodopolskiego artysty za pośrednictwem najnowszych technologii audiowizualnych. Aby zrealizować te założenia, twórcy wystawy sięgnęli po digital signage - system emisji dowolnej, w pełni interaktywnej treści za pomocą wyświetlaczy - od jednego, po połączone w sieci i centralnie zarządzane, tysiące cyfrowych ekranów.

Technologia zostanie

O wyborze tej technologii zdecydowała możliwość synchronizacji multimedialnej zawartości oraz jej centralnego i zdalnego zarządzania za pośrednictwem lokalnej sieci. Istotnym argumentem była także wszechstronność zastosowań, dzięki której digital signage nie zniknie po zakończeniu wystawy, ale stanie się ważnym elementem systemu informacyjnego w gmachu głównym i pozostałych placówkach muzeum. Będzie on na bieżąco informował o działalności muzeum, jego planach artystycznych oraz umożliwi interaktywną obsługę zapytań ze strony zwiedzających.

Na potrzeby wdrożenia firma ABEMA Systemy Prezentacyjne, partner Veracomp, wykorzystała osiem projektorów i sześć ekranów LCD Sanyo o przekątnej 42 cale oraz dwanaście odtwarzaczy digital signage Pro3 i czterech Web+ firmy Cayin Technology. Zainstalowano także ponad 20 specjalnych głośników z dźwiękiem spolaryzowanym dostarczonych przez firmę Music Info. Z uwagi na pionierski charakter projektu, swoją pomoc przy wdrożeniu zaoferował dystrybutor kompleksowych rozwiązań digital signage - firma Veracomp SA. Aby przybliżyć możliwości technologii digital signage, Veracomp przygotował wraz z agencją PR Solutions i studiem Manufaktura X informację wideo.

Muzeum Narodowe w Krakowie to najstarsze muzeum narodowe w Polsce. Zgromadzono w nim bogaty zbiór dzieł sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej, co stawia je w rzędzie najważniejszych - i najciekawszych zarazem - kolekcji nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Muzeum założono 7 października 1879 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa, która przekazała na ten cel dwie ówcześnie wyremontowane sale, na pierwszym piętrze Sukiennic. Misją Muzeum jest świadczenie o wartościach narodowych i ogólnoludzkich poprzez upowszechnianie sztuki światowej i polskiej, zwłaszcza ośrodka krakowskiego, oraz poprzez działania muzealne obejmujące kolekcje i dzieła o wartości naukowej, historycznej i artystycznej, powstałe jako rezultat przekonań tych, których łączy poczucie przynależności lub uznanie dla kultury polskiej - bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy wyznanie.

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD - Value Added Distributor).

Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową.

Elżbieta Kot
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl