Wysokie pensje nie dla rzemieślników

Gdy mowa o zawodach, których brakuje na rynku pracy, na jednym tchu wymienia się programistów czy specjalistów IT. Mało kiedy w tym gronie stawia się rzemieślników. Tymczasem to właśnie oni figurują w na liście zawodów deficytowych w barometrze zawodów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – mówi Weronika Szkwarek, redaktor Bankier.pl.

Wprawdzie osoby wykonujące zawody rzemieślnicze nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Zgoła mniej satysfakcjonujący jest poziom wynagrodzeń proponowanych na takich stanowiskach. Ten często nie przekracza minimalnej krajowej. Na jaki poziom zarobków mogą liczyć kierowcy autobusów, mechanicy samochodowi czy spawacze?

Więcej na ten temat: Mamy magistrów, potrzebujemy rzemieślników »

WS/PS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 28 carlito1

Rzemieślnik, zarobi dobrze ale u siebie.... U kogoś to tylko garba można się dorobić, w kraju januszów . Z wypłaty można żyć niektórzy nawet bardzo dobrze ale dalie jesteś niewolnik i " bogaty" nie będziesz nigdy

! Odpowiedz
7 38 ziombojmadafaka

A mnie tam bardzo cieszy takie przycinanie w... nie powiem co.

Zapamietajcie: nigdy nie zarobicie dobrych pieniedzy pracujac u kogos. A jezeli zarabiacie dobre pieniadze u kogos, to znaczy ze robiac to samo na swoim zarabialibyscie 4x tyle. Taki jest przelicznik.

I dalej: ilosc kilometrow spawow do polozenia, autobusow do naprawienia, hal do postawienia jest taka sama lub wzrasta tylko chetnych do pracy coraz mniej dzieki "szczodrym" zarobkom ktore sa oferowane.
I tutaj wlasnie mamy pole do popisu dla tych, ktorzy robia na swoim.
Autobus sam sie nie naprawi,a spoina sama nie polozy.

Dziekuje wam wszystkim Januszom Byznesu, bo dzieki wam moge przebierac w kawalkach tortu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 30 wektorwg

Rynek pracy w Polsce jest za betonowany. Nie ma znaczenia która opcja polityczna prze do władzy. To nie przypadek że wszelkie opcje wolnościowe oprócz głoszenia niskich podatków i uproszczenia procedur, wygładzają jakieś rasistowskie herezje. Tu chodzi tylko o utrzymanie naszych kosztów w ryzach. Wystarczy zobaczyć co się działo za zaborów. Brano do wojska i wysyłano na front niekiedy brata przeciwko bratu.......

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 27 bt5

Do trooper. A w Polsce jakieś cwaniaczki od flipów , właśnie przed godziną widziałem ogłoszenie z Bydgoszczy szukają hydraulika-elektryka-glazurnika-szpachlarza-malarza za 2500-5000 zł brutto. Czyli czytaj okres próbny na umowę zlecenie za minimalna plus 200zl a potem kop i szukanie głupich dalej. Ale chyba to ludzie olewają bo takie dziady ogłaszają się non stop ze swoimi idiotycznymi ofertami pracy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 53 bt5

W kujawsko-pomorskim prosze bardzo takie zarobki z ogłoszeń , to co z pół miesiaca wynalazłem : ślusarz-stolarz - 2200 - 2500 zł. brutto( zakład produkcji nadwozi specjalnych do samochodów) , przez tą ofertę porzuciłem rejestrację w urzedzie pracy bo zasiłku nie płacą , a chcą mi wcisnąć to g....o , właśnie mi przesłali info że mnie skreślili i mam ban na rejestrację w pośredniaku na 9 miesięcy, dokładnie 270 dni. A przecież zapomogi od wszarzy nie brałem bo bardzo mało kto dostaje takie cos w Polsce . Inne oferty, blacharz - lakiernik -2500-5000 zł brutto, nigdzie na zachodzie nie podają tak durnych widełek płacy, są widełki typu 195- 210 nok/h, albo 9-10 funtów/h, albo 9-10 euro / h. A w Polsce należy to czytać że mamią średnią płacą ale w rzeczywistości będziesz pracował przez ruski rok za minimalną. Inna oferta - piaskarz - 13 zl / h brutto, laminer - tu uwaga zaszaleli bo 12 zł / h netto. Po jednym dniu od smrodu żywic nie czujesz nosa a ciuchy po 5- ciu praniach emitują smród. Inne oferty - majster budowy - murarz , mam to do wzięcia za zakrętem , ale nie ma takiej opcji bo 2800 zł brutto czyli za 2000 zł netto. To jako fizol do ryb znalazłem w Polsce robote za 2500 netto , ale kilkakrotne objeżdzanie na rozmowy wyczerpało mi paliwo i byłem spłukany a jeszcze miałem kilka razy jezdzić po kubki do kupy , potem z próbkami kupy, potem znowu jakieś formalności. Czy oni do diaska nie wiedzą że paliwo jest w Polsce droższe niż w Niemczech i 2 x droższe niż w USA gdzie pomocnik budowlany ma 20 $ /h. Niech sobie premier wraz z ministrami pracy te opowiastki o cudzie gospodarczym schowają i nie denerwują ludzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 14 trooper

W UK hydraulik wyciagnie 800-1000 funtów tygodniowo, albo i więcej jeśli nie potrzebuje dużo odpoczywać!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne