Wyróżnienie "Zasłużony dla Miasta Warszawy" dla ofiar katastrofy

11 ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem zostało pośmiertnie odznaczonych wyróżnieniem "Zasłużony dla Miasta Warszawy". Wśród osób wyróżnionych znaleźli się byli pracownicy magistratu, duchowni, oraz osoby zasłużone dla stolicy.

W imieniu uhonorowanych odznaczenia odebrały rodziny i bliscy ofiar. Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska wręczając odznaczenia podkreśliła, że Warszawa i jej mieszkańcy winni są wdzięczność odznaczonym za ich wkład w rozwój stolicy. Ewa Malinowska-Grupińska wyraziła nadzieję, że już nigdy w historii samorządu warszawy nagrody nie będą wręczane w takich okolicznościach.

Odbierając wyróżnienie żona ministra Władysława Stasiaka Barbara Stasiak, podziękowała za dostrzeżenie pracy na rzecz Warszawy. Jak dodała, lata poświęcone Warszawie były latami trudnymi i pełnymi wyzwań, ale też satysfakcji, bo pokazywały, że można zmieniać rzeczywistość i robić coś dla innych.

Odznaczenia pośmiertnie otrzymali arcybiskup prawosławny Miron Chodakowski, Katarzyna Doraczyńska, generał dywizji Kazimierz Gilarski, ojciec Józef Joniec, Barbara Mamińska, ksiądz pułkownik Jan Osiński, biskup generał Tadeusz Płoski, Sławomir Skrzypek, Władysław Stasiak, Izabela Tomaszewska i Paweł Wypych.

Informacyjna Agencja Radiowa
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~JAQ

Wśród odznaczonych jest Paweł Wypych.
Na krótko przed katastofą minister Paweł Wypych powiedział PAP, że jeśli prezydent Lech Kaczyński zdecyduje się na udział w moskiewskich obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, to zaprosi na pokład samolotu m.in. gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Minister Wypych podkreślił, że Lech Kaczyński bardzo negatywnie ocenia działalność gen. Jaruzelskiego w latach PRL-u, zwłaszcza w okresie stanu wojennego, jednak - jak dodał minister - należy pamiętać, że generał Jaruzelski, oprócz udziału w II wojnie światowej, był również demokratycznie wybranym prezydentem Polski. (ze strony www.prezydent.pl)
Kiedy i gdzie Jaruzelski został demokratycznie wybrany?Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil