REKLAMA

Wyraźne spadki na GPW. CD Projekt i KGHM mocno w dół

2021-02-26 17:25
publikacja
2021-02-26 17:25
Bankier.pl

Piątek na GPW upłynął pod znakiem spadków, które nie oszczędziły wielu popularnych wśród inwestorów spółek. Na sytuację na polskiej giełdzie wpływ ma klimat na rynkach zagranicznych.

Po czwartkowym uspokojeniu, w piątek zmienność znów wróciła na parkiet przy Książęcej. Cała sesja przebiegała w spadkowych nastrojach, a nasiliły się one po południu, gdy do gry przystąpili Amerykanie – koniec końców jednak nie było tak źle niż jeszcze na pół godziny przed ostatnim dzwonkiem.

/ Bankier.pl

W efekcie WIG20 stracił 1,51 proc. i zniżkował do poziomu 1907,28 proc., najniższego od 21 grudnia 2020 r. W skali całego tygodnia główny indeks GPW oddał natomiast 3,9 proc.

Wyraźnych spadków doświadczyły także indeksy mniejszych spółek: mWIG40 (-0,62 proc.) i sWIG80 (-0,80 proc.). Szeroki WIG stracił 1,28 proc. przy blisko 2-miliardowych obrotach.

Największe spółki notowane w Warszawie zachowywały się mocno odmiennie. Mocno drożały Cyfrowy Polsat (4,84 proc., po komunikacie o sprzedaży aktywów), Orange Polska (5,78 proc.) oraz Alior Bank (3,22 proc.). Przed południem bank zyskiwał jeszcze więcej, co było efektem wyraźnie lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych.

Po drugiej stronie indeksu polskich blue chipów zameldowały się KGHM (-5,33 proc.), któremu ciążył spadek cen miedzi i srebra, oraz CD Projekt (-5,96 proc.). W przypadku producenta gier mieliśmy do czynienia z ujawnieniem treści rekomendacji analityków Ipopema Securities, którzy obniżyli wycenę akcji z 380 do 230 zł.

Wśród pozostałych spółek nieliczne wyraźnie „zielone historie” stanowiły dziś Zremb (21,9 proc.), BAH (12,82 proc.), Vistal (8,83 proc.) czy PCC Rokita (8,24 proc.). Mocnych spadków doznała natomiast Krynica Vitamin (7,24 proc.), zwiększając tym samym skalę tygodniowych spadków do blisko 20 proc. oraz Huuuge (-4,3 proc.), którego akcje wymazały całość zwyżek z dwóch ostatnich dni.

Na NewConnect ruch na południe kontynuował 4Mass (-5,25 proc.), jednak więcej uwagi zyskał Scope Fluidics (-13,73 proc.), w przypadku którego pojawił się komunikat o sprzedaży akcji przez przewodniczącego rady nadzorczej. Cały NCIndex z kolei w dół o 1,62 proc.

MZ

Źródło:
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
stachsgh
CD Projekt to rozumiem, nawet powinien bardziej głębiej spać, bo to spółka nadmuchana, warta o wiele mniej. Ostatnio z nią same skandale niż coś pozytywnego.
A jak gra, to tylko ta
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA
zops
PO co POlakom ta POniżająca jałmużna na reparacje? Kołki neurasteniczne wszystkich krajów łączcie się!!! www.reparacja.pl
demeryt_69
To efekt odpryskowy taśm O'Bayteck :)

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki