"Wyrastamy z problemu kredytów frankowych"

Polskie banki dobrze wypadają na tle europejskich odpowiedników pod względem wzrostu bazy kredytowej i aktywów – wynika z przedstawionej podczas V Kongresu Rynku Kapitałowego prezentacji Katarzyny Zajdel-Kurowskiej, członka zarządu NBP. Największym zagrożeniem dla sektora wydaje się portfel kredytów frankowych, jednak czas wydaje się tutaj grać na korzyść banków.

- To, co wciąż jest największym wyzwaniem polskiego sektora bankowego, to kredyty we frankach szwajcarskich. Ale sytuacja się poprawia, ponieważ udział kredytów denominowanych we frankach stopniowo maleje – zwróciła uwagę Kurowska.

Stan kredytów walutowych
Stan kredytów walutowych (NBP)

Z danych NBP wynika, że wprawdzie ogólna, wyrażona w złotych kwota kredytów frankowych jest obecnie nieco wyższa niż w 2014 roku, jednak równocześnie jest niższa niż podczas pamiętnego 2015 roku. Co istotne, stale spada kwota zadłużenia wyrażona we frankach (od 2008 to prawie 30%), a względem 2008 roku zdecydowanie spadł także udział kredytów frankowych w ogóle kredytów mieszkaniowych. Jeszcze osiem lat temu było to 67,8%, teraz odsetek spadł do 35,3%. Dodatkowo odsetek zagrożonych kredytów walutowych nie odbiega wyraźnie od innych hipotek. To dane dla sektora uspokajające.

Struktura walutowa kredytów
Struktura walutowa kredytów (NBP)

- Widać, że wyrastamy z tego problemu. Wraz z płynącym czasem kredyty we frankach są spłacane, a także udzielane są nowe kredyty w złotych – skomentowała Kurowska. Z punktu widzenia banków więc, w przypadku utrzymania obecnych warunków, każdy miesiąc będzie marginalizował problem frankowy. Chyba, że na scenę wkroczy rząd. Obawy o realizację tego ostatniego scenariusza widać m.in. na GPW.

Banki słabo radzą sobie na giełdach
Banki słabo radzą sobie na giełdach (NBP)

- Posiadanie portfela kredytów frankowych znajduje odzwierciedlenie w wycenie banków na GPW. Inwestorzy obawiają się o rozwiązania siłowe, panuje też ogólna niepewność w zakresie tego obszaru, co waży na cenach akcji na giełdzie - oceniła Kurowska.

Zwróciła jednak uwagę, że podobne rynkowe tendencje panują w całej Europie. - Europejskie banki może nie mają problemów z kredytami frankowymi, ale mają dużo niższe stopy procentowe i dużo większy udział złych kredytów w portfelach. Ich wycena też szoruje po dnie – dodała.

AT

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~LUBIĘIDIOTKI

Oderwana od rzeczywistości wypowiedz,, słodkiej idiotki"......?! 550 tyś . kredytobiorców jest umoczonych w kredyty pseudo walutowe i z zapisami abuzywnymi w umowach ! Dlaczego babo kłamiesz i oszukujesz opinię społeczną ? UWAŻAJ ,BO BYĆ MOŻE JAKIEMUŚ FRANKOWICZOWI PUSZCZĄ NERWY I ZROBI TOBIE COŚ NIE PRZYJEMNEGO ,TAK JAK TY WKURWIASZ KREDYTOBIORCÓW !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~łowcadebili

Babo ,czy tobie odjeb....całkowicie w tej kwestii " ? Kolejny troll banksterski !

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 10 ~awa

Szanowna Pani, o jakich kredytach frankowych pani mówi. Kredyt wypłacany był w złotówkach, w umowach był niedozwolony zapis o przeliczaniu kapitału na franki wg bieżącego kursu i czerpania dodatkowych pieniędzy z manipulacji kapitałem. Pani śmie straszyć banki Rządem RP. Rząd RP dawno powinien zgłosić projekt o przewalutowaniu kredytów pseudowalutowych na złotówkowe wg kursu zawierania umów kredytowych. Proszę nie straszyć ludzi, że straci państwo (znaczy wszyscy podatnicy) lub banki. Banki zarobią mniej, ponieważ zablokowana zostanie manipulacja kapitałem, a należne im odsetki jako zysk otrzymają. Wstyd mi za panią, ze robi pani ludziom wodę z mózgu, podając fałszywą interpretację

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~cukier

A w czym miał być kredyt wypłacany skoro sprzedawca nieruchomości miał rachunek w złotówkach?

! Odpowiedz
0 1 ~lena odpowiada ~cukier

Mój sprzedający miał hipotekę w złotówkach na kredyt indeksowany do kursu franka. Zgadnij, jaką walutą musiał spłacić swój kredyt?

! Odpowiedz
0 2 ~mmm

wymieniałem franki na korzystnie.pl i naliczyli mi opłatę mimo, że do mojego banku miało być bez prowizji.
I nawet tutaj nas dy..ją w tył.
Uważajcie i korzystajcie ze sprawdzonych kantorów.

! Odpowiedz
1 10 ~Stefan

Jest to wyjątkowo niefortunna wypowiedź Pani członek zarządu. Nawet jeśli merytorycznie uzasadniona, odnosząca się do sytuacji globalnej, to nigdy żaden przedstawiciel sektora bankowego nie powinien mówić, że "wyrastamy z problemu kredytów frankowych" w sytuacji kiedy toksyczny gnój CHF spędza sen z powiek tysiącom ludzi i rujnuje ich życie. Jest to kolejny przejaw niebywałej buty, arogancji i głupoty ludzi z tego sektora, a Pani członek dołącza do osobników typu Pietraszkiewicz/Bańka/Groszek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 8 ~leming

Frankowicze powinni przestać wogóle spłacać te pseudo kredyty bo one zawierają klauzule niedozwolone, które nie wiążą konsumentów. Niech to banki idą do sądów i udowadniają że wogóle istnieje jakiś dług i w jakiej ew. wysokości bo na pewni nie po przeliczeniu wg nieobowiązujących klauzul indeksacyjnych które są abuzywne tj. sprzeczne z prawem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Krzysiek

Trzeba być bezczelnym - patrz tytuł, albo inaczej, bazując na tytule dla tego kto tak stwierdził też jest tytuł tyle że w inną stronę - "Z głupoty się nie wyrasta".

! Odpowiedz
0 7 ~gosc

Polskie państwo jak zwykle "nic nie może nic nie potrafi".
Z bankami poradziły sobie inne kraje ale Polska nie.

! Odpowiedz
0 0 ~awa


Darmowa Analiza umów Frankowych. Zapraszamy
http://emediator.pl/przewalutowanie-kredytu/

Ciekawe materiały z konferencji zwołanej przez SBB. "Problemy Konsumenta na Rynku Finansowym"5 patentów na unieważnienie kredytu ..." mec. Barbara Garlacz
https://www.youtube.com/watch? v=FCOVe9q3c0k

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~malma

frankowicze już ledwie zipia, zadłużenie które jest coraz wyższe, wysokie raty, i kto śmie pisać takie bzdury, niech ten ktoś porozmawia z frankowiczami na dużą skalę bez złośliwości bez zkłamania i wtedy publikuje ale uczciwe informacje a nie probankowe i prorządowe

! Odpowiedz
0 17 ~Stefan

~Stefan 2016-12-03 18:47

Czekam na chociaż jeden artykuł napisany z perspektywy ofiar bankowej przemocy !

Jeszcze raz powtarzam: Bandyci bankowi MUSZĄ ponieść odpowiedzialność za krzywdę wyrządzoną setkom tysięcy polskich rodzin. Ktoś prosił o doprecyzowanie - kto jest bandytą.
Bandyta bankowy to decydent (prezes/członek zarządu banku), który:
(1) wprowadził do obrotu niebezpieczny produkt nazywając go kredytem hipotecznym
(2) nie informował polskich rodzin o straszliwym ryzyku związanym z takim produktem
(3) po zmaterializowaniu się ryzyka brutalnie i bezkarnie egzekwuje lichwę ograbiając z majątku i/lub rujnując życie polskich obywateli.

To bandyta bankowy wprowadził do obrotu ten produkt, a nie kredytobiorca. To bandyta miał status profesjonalisty, który zajmuje się zawodowo zarządzaniem ryzykiem, a nie przysłowiowy Kowalski, który zajmuje się np. strzyżeniem, bo jest fryzjerem. A teraz to bandyta został fryzjerem, z tym że strzyże nie głowy, tylko portfele. Ale może już niedługo to jemu - tj. bandycie - ostrzygą głowę. Tak stało się w Islandii, tam 26 profesjonalistów z ostrzyżonymi głowami już nie zarządza ryzykiem. Znaleźli swoje miejsce na Ziemi - miejsce odosobnienia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 25 ~Czytelnik

Dzień dobry Panie Moderatorze

Jestem zdania, że aby portal utrzymał swoja wiarygodność należy przede wszystkim zastanowić się czy artykuł zamieszczony powyżej jest rzetelny .

Nie mówię tu o cenzurze, ale o powadze sytuacji w jakiej znalazła się polska gospodarka z sprawą kilku nieodpowiedzialnych prezesów chcących parę lat temu za wszelka cenę wykręcić lepszy wynik finansowy swojego banku, nie patrzyli wtedy na konsekwencje chociaż wiedzieli o gigantycznym ryzyku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 18 ~chiwd

Nie tylko wiedzieli,ale przerabiali wcześniej ten scenariusz w innych krajach.

! Odpowiedz
9 1 ~PanModerator

A ja jestem innego zdania.

! Odpowiedz
1 2 ~gil odpowiada ~PanModerator

Czytelnik swój pogląd uzasadnił. Może PanModerator też potrafi opisać, na czym polega jego "inne zdanie".

! Odpowiedz
1 0 ~seth odpowiada ~gil

na tym że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 25 ~malma

albo typu frankowy problem rozwiąże sie sam, co to za myślenie to co, dwadzieścia lat jeszcze tych kredytów albo i więcej i frankowicze to mają wytrzymac to przecież całe ich życie

! Odpowiedz
31 4 ~Q-tas

"frankowicze to mają wytrzymac to przecież całe ich życie"
"dwadzieścia lat jeszcze tych kredytów"

Oczywiście że taki kredyt wpływa na całe późniejsze życie - i należało o tym myśleć PRZED podpisaniem umowy. A nie bach bach lekką ręką a potem niech państwo spłaca nasze długi bo nam nikt nie powiedział że to trzeba splacać, dwadziescia lat jeszcze..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 4 ~Trolik_trollów odpowiada ~Q-tas

I co 20 lat zamiast pakować PLN w nasza gospodarkę będą frankowicze wzbogacać zagranicznych właścicieli banków. Policz 600 tys kredytów średnio po 500 zł większe ma raty obecnie. To prawie miliard dolarów wycieka rocznie z kraju.

! Odpowiedz
10 2 ~Q-tas odpowiada ~Trolik_trollów

Tak? To czemu nie pomyślałeś o naszej gospodarce wybierając kredyt?
Czemu wtedy miałeś Polskę w odbytnicy i wybrałeś zagraniczny (CHF) kredyt w zagranicznym banku? Teraz Ci się na patriotyzm zebrało! Trzeba było o tym mysleć przy braniu kredytu!!!!

! Odpowiedz
0 21 ~podatnik

ten portal jest tak rozchwiany jak polska gospodarka i tak niestabilny pisza co im ślina na język przyniesie, frankowicze to sumienni ludzie spłacaja bo honorowi, często klepią niewyobrazalną biedę, honorowośc frankowców jest niezrozumiała dla banków i rządu bo nie wiedzą co to znaczy

! Odpowiedz
1 23 ~franek

Kłamie i to bezczelnie. Wiecie dlaczego nastąpił spadek procentowy kredytów hipotecznych we frankach z 65 procent do 35 procent? Bo te kredyty które były nie spłacane z uwagi na skokowy wzrost kursu i zarzynanie się ludzi banki wypowiedziały i sprzedały firmom reasekuracyjnym I tych kredytów już nie wykazują Dlatego spadły procentowo. W tym pseudo pokazie brakuje danych statystycznych o kredytach nie spłacanych i ich sprzedaży. Wtedy by wyszło szydło z worka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 22 ~trevor

Odnoszę wrażenie, że od czasu jak Glapiński został prezesem NBP, to bank zaczął być powiernikiem ZBP - o KNF nie wspomnę.
Teraz w eter ma iść informacja, że "wyrastamy z kredytów walutowych" więc problem sam znika
To podejście ma na celu łagodnie odsunąć od obietnic prezydenta złożonych wyborcom.

Prezydent Duda tak samo OKŁAMAŁ frankowców tak jak
premier Szydło okłamała w sprawie ministra MON.
Wyborcy będą o tym pamiętać.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Gggg

Zyrafa

! Odpowiedz
0 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 11 ~franki_to_przekręt

To banksterzyca ? Dobrze że ma taką szyję - łatwiejsze ścięcie będzie.

! Odpowiedz
0 5 ~emygrant

Czy skasujecie ten komentarz czy nie, to i tak zrobiliście na opinię internetowego szmatlawca.
I poziomem artykułów i brakiem moderacji dennych komentarzy na forum.
A jak cos przedrukowujecie durnego to opatrzcie to swoim komentarzem chociaż... Czytacie wcześniej co zamieszczacie ?

! Odpowiedz
2 0 ~Moderator

Nie skasujemy.

! Odpowiedz
0 15 ~Hj

Moja zaufanie do bankow to zero I to wiedze przekaze synowi zobaczym kto bedzie plakal za 2 dekady zamiast prowizji sejf I

! Odpowiedz
1 1 ~jhkgfyu

No nie mów że wcześniej byłeś tak naiwny iż wierzyłeś?

! Odpowiedz
0 6 ~hm

Ofiara nieudanego liftingu?

! Odpowiedz
0 19 ~masakraaaaaaaaaaaaaa

A tak jeszcze poważniej, franek sie wybił ponad poziom oporu i tera moze być i 5 zeta za półroku. To bedzie rzeź frankowców, wspomnicie moje słowa

! Odpowiedz
0 13 ~całaprawda

Rzeź już trwa

! Odpowiedz
2 7 ~Olo

Frankowiczów :) ? Nie kpij sobie. Rzeź byłaby dla banków, gdyby przestali spłacać. Wystarczy 10% i zwieracze w bankach nie wytrzymają. Odsyłam do lektury o rezerwach zątkowych i odpisach :)

! Odpowiedz
3 1 ~sfgsdfg odpowiada ~Olo

No to jak nie ma rzezi dla frankowiczów a dla banków "była by" czyli też nie ma to nie ma w ogóle i nie ma problemu. Temat uważam za zamknięty.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~sfgsdfg

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 9 ~Antihejt

A tak na poważnie to pani Katarzyna nie powinna nie powinna dawać się fotografować w towarzystwie swojej szyi, bo to uruchomi zawsze bezczelny hejt

! Odpowiedz
0 7 ~prawda

Hejt jest skierowany przeciwko łgarstwom, chamskim, bezczelnym i cynicznym baby ze zdjęcia, a szyja nawet najdłuższa to sprawa drugorzędna

! Odpowiedz
0 21 ~Stefan

Jeszcze raz powtarzam: Bandyci bankowi MUSZĄ ponieść odpowiedzialność za krzywdę wyrządzoną setkom tysięcy polskich rodzin. Ktoś prosił o doprecyzowanie - kto jest bandytą.
Bandyta bankowy to decydent (prezes/członek zarządu banku), który:
(1) wprowadził do obrotu niebezpieczny produkt nazywając go kredytem hipotecznym
(2) nie informował polskich rodzin o straszliwym ryzyku związanym z takim produktem
(3) po zmaterializowaniu się ryzyka brutalnie i bezkarnie egzekwuje lichwę ograbiając z majątku i/lub rujnując życie polskich obywateli

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 14 ~całaprawda

Takich kredytów po prostu nie powinni udzielać.

! Odpowiedz
0 0 ~Gonzo

Cześć winy jest po stronie banków, ale część po stronie ludzi co brali te kredyty i w dużej mierze świadomie brali na siebie ryzyko skuszeni mirażem niskich rat i spadającym wtedy kursem franka i euro. Człowiek, który ode mnie kupował mieszkanie na kredyt walutowy w 2008 roku radośnie mi oznajmiał, że on ryzyka walutowego się nie boi...

Wiem, że banki też są winne bo oferowały te kredyty ludziom, których na to realnie nie było stać, więc może sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby przewalutowanie na PLNy i podział straty po połowie między banki i frankowiczów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 17 ~indor

Pinokio kłamał i miał duży nos a tej urosła szyja

! Odpowiedz
0 8 ~całaprawda

Jednym rośnie nos innym szyja

! Odpowiedz
14 3 ~jarecki

Trzeba było przewalutować 50na 50, albo jak frank stał 3,85 teraz to już po prostu nikt nawet o tym nie pomyśli. Kurs rośnie i nie ma co . Cały system siądzie. Niestety należy czekać na kurs poniżej 4 zeta i wtedy ewentualnie uciekać. Banki maja płacić podatki a nie cwaniakom. Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 7 ~całaprawda

Ale Jarecki jesteś w temacie o jakim 50/50 mówisz.

! Odpowiedz
1 6 ~psi odpowiada ~całaprawda

Nie dokuczaj chłopakowi, nie widzisz, jak ciężko pracuje on po godzinach?

! Odpowiedz
0 5 ~całaprawda odpowiada ~psi

A też pracuję ale po to by spłacić ten oszukańczy produkt.

! Odpowiedz
0 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~ek

Taka szyja będzie pięknie się marszczyła.
Możesz sobie wyobrazić fałdy spływające po całej długości.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~całaprawda

Ona jest jedną wielką anomalią.

! Odpowiedz
2 23 ~tyle

Kurs franka rośnie i rośnie i rośnie, a kretyni jak pisali bezduszne bzdury tak piszą.
Czekam jak ich coś takiego spotka. A Duda w nastepnych wyborach będzie ranną kawę sobie mógł wsadzić. Jak go wezną pod trybunał za trybunał to będę miał go tam, gdzie ona ma frankowców.

! Odpowiedz
1 9 ~aqa

Już coraz mniej Ludzi ktorzy nabiorą się na to że wezmą kredyt w obcej walucie. Nawet jak bank mówi że w Polsce będzie euro. I co z ustawą o spredach ?

! Odpowiedz
2 27 ~całaprawda

Jak można wygadywać takie bzdury, kobieto opanuj się. Szczyt chamstwa i grubiaństwa. Gdzie delikatność i wyrozumiałość dla ludzi dotkniętych problemem. A pomyślała pani o umowach wypowiedzianych bo ktoś nie wytrzymał, może nie dał już rady, może zabrakło sił albo zdrowia Policzyła pani i zadała sobie trud aby to sprawdzić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 15 ~chiwd

Wypowiedź tej pani świadczy o tym, że nie miała zamiaru się trudzić.
Należy jej wręczyć nagrodę w postaci miotły, by mogła się przyłączyć do grona zamiataczy sprawy pod dywan.

! Odpowiedz
0 4 ~całaprawda odpowiada ~chiwd

Rewelacyjna puenta.

! Odpowiedz
0 5 ~marzenie odpowiada ~chiwd

Mogłaby też na niej odlecieć...

! Odpowiedz
2 13 ~Bankier

I to jest ciekawe złota myśl baby z NBP wyrażona w złotych kwota kredytów frankowych BRAWO BRAWO

! Odpowiedz
2 9 ~seth

http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/312019931-Sedzia-moze-klamac-we-wlasnej-obronie---wyrok-Sadu-Najwyzszego.html?template=restricted

i czego wy oczekujecie od tej postkomunistycznej bandy....

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 ~zoofil

Ale ma szyjoche. Jakby jej nie wybrali na następną kadencję, to może się ubiegać o posadę w zoo. Jak żyrafa zdechnie.

! Odpowiedz
3 14 ~Ggggg

Ale szyje ma ta kobieta półmetrowa .... jakiś alien czy co?

! Odpowiedz
1 12 ~seth

"deep throat"

! Odpowiedz
5 1 ~seta odpowiada ~seth

to dużo wyjasnia, onanizm nie jest niezdrowy, ale tobie szkodzi, a żona przeswietlona wie ?

! Odpowiedz
1 14 ~Gnida

Bo ona ma szyję indeksowaną w CHF.

! Odpowiedz
2 2 ~Paranit odpowiada ~seth

Chyba musisz odwiedzić swoją ukochaną z wylotówki, bo cie nosi

! Odpowiedz
0 2 ~seth odpowiada ~Paranit

a co @PW'skurka' ma dzisiaj nockę? to już jadę...

! Odpowiedz
0 2 ~Kat

Każda pętla się nada....

! Odpowiedz
2 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~on

Co oznacza "zażynają"?

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
13 4 ~seth

mogą ogłosić upadłość i wyzbyć się długu ale jeszcze się łudzą że może uda się kogoś innego wrobić w spłatę ich kredytu i to właśnie potwierdza że problem jest sztucznie rozdmuchany.

! Odpowiedz
2 8 ~chiwd

Komentarz godny Q-tasa

! Odpowiedz
2 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 21 ~qwe

Spokojnie, CHF bedzie za 5 zl, zobaczymy co pani Zyrafa powie. Pewnie cos w stylu - dosypmy bankom publicznego gorsza, bo zli kredytobiorcy nie chca splacac frankow ktore nigdy nie dostali.

! Odpowiedz
11 2 ~JP3

Nie rozumiem tych dąsań frankowców. Przecież od dawna wiadomo, że Panie wolą tych Panów którzy mają długi.


A Wy macie długi.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 7 ~seth

powiedz to tym polakom co im na wyspach flaki wypruli a u niemców muslimy z bombami czekają. jedź powodzenia!

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 29 ~bankster

Omg miałam 20 lat wcisneli mi gowno nie do spłaty na całe życie nie miałam pojęcia o co chodzi z tym frankiem kredyt to kredyt pozyczysz trzeba spłacić ale kurde 4 razy tyle. Mieszkam w kawalerce bule jak za zboże ani tego nie ma jak sprzedać ani zamienić na większe wszyscy tacy mądrzy a jak by wtedy brali kredyt to tez taki by wzięli bo tylko takie wtedy dawali. Tak byłam głupia a oni mieli przewagę dokładnie wiedzieli jak zarobić na robolach co muszą się zadłużyc na minimum 30 lat żeby mieć dach nad głową. A teraz moi rodacy wyzywaja mnie od pazernych frankowcow itd. Babcia zrobiona na wnuczka tez jest nieświadoma czemu policja za nasze podatki łapie tych co ja oszukali przecież babcia dorosła powinna wiedzieć co robi pazerniaczka jedna jaka pomoc niech babcia płaci i płacze jak taka mądra. Ja w wieku 20 lat miałam mózg takiej babci to znaczy ze mogli mnie w kopać w gowno na całe życie z przyzwoleniem wszystkich instytucji w państwie. Teraz wszyscy są uczeni wtedy wiedzą na ten temat była znikoma.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 4 ~seth

Prosta rada: bogato wyjdź za mąż!

A tak na serio to nie ściemniej bo trochę wcześniej był podobny(w prost przeciwny) głośny problem z opcjami walutowymi (głównie w euro) dla firm. Między innymi dlatego właśnie nie wziąłem kredytu walutowego(czy indeksowanego jeden czort). Kredyt masz na 30 lat i brałaś tak pochopnie to ożenisz się też z pierwszym lepszym na całe życie ?!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 9 ~ek

nie przejmuj sie bankowym trolem (seth)

! Odpowiedz
3 8 ~seta odpowiada ~seth

A Ty sprawdziłeś wybranke, sledziles ja przez 400 dni przed, przeswietliles rodziców , lecz się człowieku za gotówke, bo za kredyt dzieci beda twoje pałcic !

! Odpowiedz
12 3 ~seth odpowiada ~seta

z twoim poziomem inteligencji to zasługujesz na co najmniej 3 kredyty we franku a nie tylko jeden.

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 ~zmieninicjały

JP Seth i kto jeszcze , a może Pytia?

! Odpowiedz
12 5 ~seth

to zawsze był sztucznie nadmuchiwany "problem"

! Odpowiedz
3 5 ~god

tak jak seth

! Odpowiedz
5 5 ~JP

FRANKSTERZY juz po was idą...

! Odpowiedz
1 5 ~antygłab

po Ciebie tez

! Odpowiedz
1 7 ~Koneser

Piękna szyja żyrafy

! Odpowiedz
1 3 ~80bobo

to prawdziwe, czy photoshop?

! Odpowiedz
0 4 ~ek

http://3obieg.pl/sekurytyzacja-po-polsku-czyli-jak-wyprodukowac-dluznika

! Odpowiedz
26 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 11 ~anygłab

1. zabrać 500 plus bo od gorzałki mozg sie rozmiekcza
2. nie musza za nic zwracac bo po prostu chcieli życ normalnie, a na pewno nie tym z pkt 1, bo Wy mieliście szanse ale uczyc sie nie chciało głąby.
3. Dzieki nim jest 500 plus cymbale

A i nie uzywaj tych inicjałów bo akurat do niego to dziela Cie lata swietlne!

! Odpowiedz
3 15 ~LukaKsF

Ciekawe ilu ludzi skończyło pod mostem albo co gorsze na sznurku, bo tego, że 55 tys umów kredytów "we franku" jest mniej w całej puli juz nikt nie wspomina...

! Odpowiedz
4 6 ~seth

a może frank się umocnił i kredycik sam się spłacił ;-)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty) odpowiada ~seth

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 18 ~XXX

No i co dalej ? zloty graci codziennie do dolara po 2-3 grosze. A co na to NBP ?
Poobstawiali pozycje na FX i sie smieja z frajerow ?
W tym tempie dogonimy Wenezuele jeszcze przed sylwestrem - bez obaw.

! Odpowiedz
1 6 ~pytanie

Pani Katarzyna bardziej Zajdel czy Kurowska?

! Odpowiedz
18 10 ~Dżon

Właśnie w tv usłyszałem cytat który pasuje do franksterów: łatwiej jest oskarżać wszystkich naokoło niż spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z własnymi decyzjami.

! Odpowiedz
5 11 ~Dżery

Zgadzam się, ale nie porównuj się z ludzmi, którzy podejmują decyzję, Ty nigdy ich nie musiałes podejmowac, bo mieszkasz z rodzicami , a pokój sprzata Twoja Mama, a kase na piwo daje babcia emerytka

! Odpowiedz
3 4 ~ostrzegam

uwaga, trol bankowy

! Odpowiedz
0 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~plutarch

Mogłem być albo miły albo szczery.

! Odpowiedz
0 8 ~07

Ale ładna laska, ciekawe co powie jak frank będzie po 6 zł ?

! Odpowiedz
23 17 ~plutarch

Dobrze kobieta prawi...
Ebać frankowców, im się wydaje że są pępkiem świata a świat ma ważniejsze problemy jak świadome decyzje dorosłych ludzi.

! Odpowiedz
1 8 ~kamil

Brawo jaki Ty jesteś stanowczy, wspaniały z Ciebie Polak! oby wszyscy których znasz byli tacy mądrzy jak Ty, gratuluję!

! Odpowiedz
4 2 ~plutarch odpowiada ~kamil

Dziękuję za uznanie

! Odpowiedz
6 5 ~milo

Ta kobieta nie prawi. Prawi ktoś, kto przemawia długo i z namaszczeniem (za słownikiem PWN). Ta Pani próbuje, posługując się nieaktualnymi danymi ( VI 2016r.), udowodnić, że polskich banków problem kredytów frankowych powoli przestaje dotyczyć. Skoro tak, to może zainwestujesz w akcje m-Banku, Plutarch?

! Odpowiedz
2 2 ~Muniek

te plutarch a Ty gejnarodowiec?

! Odpowiedz
4 14 ~nick

To jest ewidentna gra na czas. Jak najdłużej nic nie robić, może samo się jakoś rozwiąże...To jest państwo proobywatelskie? Nie liczą się obywatele tylko korporacje bankowe, bezpieczeństwo systemowe, a nie sytuacja pojedynczych rodzin.

! Odpowiedz
1 4 ~ABC

podziekujcie suwerenowi jego kolesiom od swieczek belwederskich

! Odpowiedz
6 24 ~awa

Szanowna Pani, o jakich kredytach frankowych pani mówi. Kredyt wypłacany był w złotówkach, w umowach był niedozwolony zapis o przeliczaniu kapitału na franki wg bieżącego kursu i czerpania dodatkowych pieniędzy z manipulacji kapitałem. Pani śmie straszyć banki Rządem RP. Przez Rząd RP dawno zgłoszony powinien być projekt o przewalutowaniu kredytów pseudowalutowych na złotówkowe wg kursu zawierania umów kredytowych. Proszę nie mydlić ludziom oczy, że straci państwo lub banki. Banki zarobią mniej, ponieważ zablokowana zostanie manipulacja kapitałem, a należne im odsetki jako zysk otrzymają. Wstyd mi za panią, ze robi pani wodę z mózgu, podając fałszywą interpretację!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~seth

no tak najlepiej rozwalmy gospodarkę bo jakaś tam @awa myślała że będzie sprytna i kredyt sam się spłaci.

! Odpowiedz
1 0 ~Trolik_trollów odpowiada ~seth

naszą gospodarkę rozwalamy ? zamiast pakować PLN w nasza gospodarkę będą frankowicze wzbogacać zagranicznych właścicieli banków. Policz 600 tys kredytów średnio po 500 zł większe ma raty obecnie. To prawie miliard dolarów wycieka rocznie z kraju

! Odpowiedz
0 0 ~seth odpowiada ~Trolik_trollów

a czekoladę jesz milkę? a serki danone? a samochodem jeździsz francuskim niemieckim czy polskim?
Także pieniądze wyciekają z polski tak czy inaczej.

! Odpowiedz
0 18 ~pol

Pół roku temu pisali ze jak pomogą frankowiczom to zawali się system bankowy i wpadniemy w czarną due teraz że problem sam się rozwiąże WTF

! Odpowiedz
0 17 ~Kytilana

Ale propaganda

! Odpowiedz
1 7 ~zInnegoPortalu

"Firma IHS Markit zwróciła uwagę na poprawę wskaźników dla Polski , Dane zgromadzone w listopadzie pokazują, że Polska gospodarka wraca na ścieżkę wzrostu. Analitycy wskazują na widoczną odbudowę w produkcji i zamówieniach przemysłowych. Firmy były w stanie nawet częściowo zaspokoić popyt z zapasów, które malały najszybciej od 2013 roku. Z kolei najszybciej od marca bieżącego roku rosło zatrudnienie w firmach.Indeks PMI dla krajowego przemysłu osiągnął w listopadzie wartość 51,9 pkt"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 23 ~robbo

Za chwilę wyrośniecie jak będzie CHF po 5 zł i ludzie przestaną płacić, a będą mieli kilka dodatkowych powodów, by tak zrobić od RF po UOKIK, aż po zwykłą niemoc ludzką. Nikt już nie patrzy na ludzi w tym chorym kraju, liczą się tylko banki i korporację, i ich zyski.

! Odpowiedz
26 14 ~PLanktON

Jak brałeś na własne życzenie to byłeś królem życia, teraz pretensje do wszystkich dookoła.

! Odpowiedz
11 15 ~bartek odpowiada ~PLanktON

szkoda to komentować. Popatrz sobie na wykres i zobacz, że "wkręcono" prawie 2/3 Polaków. Ty rozumiem jesteś mądrzejszy, bo śpisz u rodziców od 30 lat

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 5 ~prezes

człowiek odpowiada za decyzje w swoim zyciu, a ty chyba wciąż w krótkich spodenkach..

! Odpowiedz
1 0 ~07 odpowiada (usunięty)

jak miło poczytać komentarz prawdziwego Polaka, brawo Ty

! Odpowiedz
3 6 ~seth odpowiada ~bartek

"prawie 2/3 Polaków."

no cóż w każdym społeczeństwie znajdą się ci mniej inteligentni.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 16 ~Paw

Witadomo ze problem sie rozwiazuje bo lkudzie splacaja regularnie, jednak nie zmienia to faktu ze kasa ta nie zasila rynek lokalny tylko banki matki.

! Odpowiedz
7 9 ~piotr

otóż to, zamiast konsumować wpłacamy ciężkie pieniądze do cudzego/obcego portfela

! Odpowiedz
9 8 ~Gnida odpowiada ~piotr

Szkoda że jak wybierałeś kredyt to nie miałeś żadnych oporów wubrać cudzy/obcy portfel. Teraz nagle zgrywasz patriotę, obłudniku.

! Odpowiedz
0 14 ~Xara

Mam to szczęście, że mam oszczędności. Miały być na emeryturę, na czarną godzinę, dla dzieci na studia. Jednak zdecydowałem spłacić kredyt CHF. Wydaję praktycznie wszystko co oszczedzilem i zostawiam 25tys CHF które pewnie przewalutuje, bo tego zeszmacenia złotówki nie wytrzymuje. Więc zamiast wydawać pieniążki i spłacać spokojnie kredyty, wyzbywam się oszczędności i zaczynam zbierać od nowa, znowu ograniczając swoją konsumpcję... Państwo zyskuje?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~Paw

Splacasz to dobrze jednak dzialasz wbrem zasadom. Powinienies nie nadplacac CHF tylko splacac ile trzeba a konsumpcje i tak ograniczac. Zaoszczedzona kase wydawac na siebie w lepsze jadlo i mniej pracy.

! Odpowiedz
7 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
16 5 ~PLanktON

A czy w umowie było,że podatnicy mają dokładać do skutków twojej decyzji?

! Odpowiedz
7 32 ~Cep

Widzę od jakiegoś czasu że lobby bankowe działa za pomocą takich artykułów pokazując że problem Franków praktycznie nie istnieje i rozwiąże się sam. Otóż to jest kłamstwo. Dla klientów będzie to coraz droższa zabawa, bo PLN będzie coraz tańszy, więc Polacy coraz więcej pieniędzy będą dawac bankom a nie gospodarce. Kiedyś to spłaca, albo ich dzieci, ale koszt kredytu będzie kilkaset procent wyższy niż wartość nieruchomości. To jest jawne niewolnictwo w XXI wieku, w które wypuszczono milion zdobionych w konia Polaków

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 19 ~ra

Właśnie to zabija inwestycje ,zresztą wszystkie kredyty walutowe ,gdzie trzeba zamieniać złote aby spłacić obcą walutę,wynika z wypowiedzi tych od finansów ,że działają na korzyść obcych państw a nie Polski!!!!!

! Odpowiedz
9 7 ~xoe

Jak osoby czują się oszukane przez bank to proszę ich pozwać do sądu,a nie wszyscy będziemy sie zrzucać na ich kredyt.

! Odpowiedz
5 22 ~re

wszystkie kraje rozwiązały problem, który zafundowała nam banksterka - tylko Bantustan RP jeszcze nie, a miało się to zmienić pod rządami PiSu...

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
9 14 ~Gnida

Komornik juz sie zbliza
Juz puka do mych drzwi
Pobiegne go przywitac
Ze strach reka drzy

O szczescie niepojetne
On przyszedl nie do mnie
On chcial isc do sasiada
Ale pomylil sie

Sasiad wyskoczyl oknem
Komornik goni go
W kredycie wybrał franki
Dał dupy że hoho

O szczescie niepojetne
Ze nie słuchalem go
Ze wybrałem złotowki
Dawno splacilem to

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 8 ~PW

Przerób "Skurka" coś o mydełku. Będie humn śmierdzieli, a kto wie, może i po tęczą zaśpiewasz jako salowa :) :) :)

! Odpowiedz
9 4 ~Gnida odpowiada ~PW

Czy wszyscy franksterzy mają urojenia że wszyscy nie przyklaskujący im to skurka?

Czy może tylko Ty masz takie urojenia?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~Gnida

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~Gnida

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 8 ~xyz

CZyli morała z tego taki, że klienci powinni przestać spłacać jak najszybciej :)
Jestem za :)

! Odpowiedz
3 11 ~it_MAN

Banki od początku wiedziały że te kredyty to smierdzący temat.


Już w 2005 prezes WBK ostrzegał ZBP że kredyty pseudo-walutowe to duże ryzyko dla banków:

1. Ryzyko kredytowe
2. Ryzyki reputacji
3. Ryzyko misselingu
4. Ryzyko negatywnego wpływu na duże grupy społeczne.

Ale chęc zysku wygrała. Frankowicze też podejmowali ryzyko ale dookoła słyszeli że PLN się będzie umacniał. W prasie i telewizji dziennikarze i eksperci (Ci sami co teraz wróżą bankowy armagedon)
radzili zadłużanie się w CHF. Cześć frankowiczów w PLN nie miała szans na kredyt. Na dodatek ludzie nie inwestowali tych pieniędzy tylko chcieli kupić mieszkanie niezbędne do życia - więć
dlaatego mowię ze brali kredyty w dobrej wierze.
Banki natomiast z pełna premadytacją wciskały te kredyty:

https://scontent.xx.fbcdn.net/hphotos-xlt1/v/t1.0-9/12799327_10205293551611800_5998659237723450132_n.jpg?oh=de98fafe97353c24c34ceac13b4b57a4&oe=57512B93

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
22 5 ~abudabi

No jasssssne, przeciez Frankster pod przymusem podpisywal umowe. Kazdy placzacy frankster.

! Odpowiedz
1 13 ~Amelia

Kredyty niby-to-walutowe to typowy przykład inżynierii finansowej 21 wieku.

Banki malipulowały kursem http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/piec-wielkich-bankow-musi-zaplacic-5-6-mld-dolarow,544130.html
i udzielały kredytów tylko wtedy gdy miały pewność sowitego zarobku


2006 - wartość udzielonych kredytów (25mld PLN), 118tys kredytow- cena franka ~2.5PLN, marża pow 1%
2007 - wartość udzielonych kredytów (33mld PLN) 98tys kredytow- cena franka ~2.2PLN, marża ok 1%
2008 - wartość udzielonych kredytów (56mld PLN) , 165tys kredytow- cena franka ~2.0PLN, marża ok 0.5-1%
2009 - wartość udzielonych kredytów (5mld PLN) , 18tys kredytow- cena franka ~3 PLN marża 2-3%
2010 - wartość udzielonych kredytów (3mld PLN) , 8tys kredytow- cena franka ~2.8PLN marża 2-3%
2011 - wartość udzielonych kredytów (3mld PLN), 10tyskredytow - cena franka ~3 PLN marża 2-3%

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 14 ~mar45611

...a Franio powolutku sobie rośnie, już prawie 4,2 zł...

! Odpowiedz
2 23 ~Greg

Ale bzdury. Co to ma do istoty problemu - bezprawia. te produkty są zakazane, dlatego ich nie ma i należy je rozliczyć tak jakby po kursie z dnia. Tych produktów nie ma i to ma być efekt. A jakieś wieczne dyrdymały i obchodzenie już nieudolne (za dużo zmiennych społeczność poznała).

! Odpowiedz
3 22 ~Ek

Pani Z. K. nie wyjaśniła tylko dlaczego udział kredytów w CHF maleje... Maleje gdyż nie udziela się nowych. A nie udziela sie nowych nie w trosce o dobro kredytobiorców jak twierdzi rząd, KNF i banksterzy ale w trosce o BANKI. Masowe udzielanie kredytów w walucie innej niż krajowa wpływa na wzmocnienie waluty krajowej (tak było w latach 200x) a spłata tych kredytów w walucie obcej wpływa na osłabienie waluty krajowej - z czym mamy do czynienia dziś.
Jest to normalny standardowy zaplanowany etap projektu frankowego - jak widać możliwego do 100% realizacji tylko w naszym kraju.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 4 ~ostry

czyli co, marzy ci się kredytowa piramida finansowa, abyś ty mógł spłacać taniej? Skoro jesteś taki mądry i tak świetnie rozumiesz te mechanizmy to po co wchodziłeś w ten kredyt. Widocznie jednak nie byłeś na tyle mądry, skoro nie przewidziałeś że KNF i banki otrzeźwieją i do piramidy nie dopuszczą.
Przegrałeś stary i weź to na klatę...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~ostry

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 (usunięty) odpowiada ~ostry

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 0 (usunięty) odpowiada ~ostry

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Ciekawy odpowiada ~ostry

ostry ....moderator?

! Odpowiedz
0 1 (usunięty) odpowiada ~Ciekawy

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
8 32 ~autor

W Polsce banki nie muszą się przejmować gdyż wystarczy, że nagonią na siebie niefrankowców na frankowców. A Polak to taka menda, że woli by rodak nic nie dostał i zarobił zagraniczny bank. Nic to, że koszt przewalutowania mają ponieść banki, ważne że sąsiad mógłby dostać to co ja nie dostanę. Więc wolę by wzbogacił się zagraniczny bank niż mój sąsiad, rodak. Żenujący naród.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 9 ~andżej

glupia prowokacja.
jesli czytaja to idioci to wytlumacze,
jesli tak ma byc jak piszesz to niefrankowiec poprosi roznice jaka zaoszczedzil na nizszej racie od tego ktory placil w zlotowkach, to moze, moze wtedy wstawi sie za frankowcem.

strugaj idiote gdzie indziej.

! Odpowiedz
27 4 ~pytanie

dlaczego frankowy kredyciarzu JA mam spłacać twój frankowy kredycik? poza tym frankowy kredyciarzu o tej porze to powinieneś być w pracy na 2 i 3 etacik a nie męczyć mnie swoimi wypocinami

! Odpowiedz
0 10 ~ajokk odpowiada ~pytanie

No to Zzrobileś z siebie idiotę.Czytaj ze zrozumieniem.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty) odpowiada ~pytanie

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 2 ~ra

ale to tylko dotyczy Polaków o wschodniej mentalności!!!!
dawny zabór rosyjski tam gdzie chłopi za cukierek od cara mordowali powstańców styczniowych!!!!

! Odpowiedz
0 0 ~Takiebuty

Samotnej matce dzieci wyrosły z kurtek i butów

! Odpowiedz
33 7 ~JP

problem frankowy = problem spekulantow i cwaniakow kredytowych
dla mnie to mozecie pod mostem mieszkac teraz a nie z moich podatkow sie ratowac.

! Odpowiedz
0 10 ~autor

grosik dla trolla

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 11 ~kwakwakwa

Juz pis*y pracują nad osłabieniem złotówki i niedługo może być gorzej niż w czarny czwartek, ciekawe, co wtedy będzie gadać

! Odpowiedz
1 23 ~piswon

Co za wstrętne kłamliwe babsko - za pissu propaganda gorsza niż za Stalina!

! Odpowiedz
1 27 ~CzasDziałac

Prezydent duda obiecał wam pomóc frankowicze, zagłosowaliście na niego i co? OSZUKAŁ WAS! miał się do dymisji podać jak nic nie zrobi. i co? w czym on lepszy od banków? może byście coś z tym zrobili?

! Odpowiedz
1 15 ~As

Brak słów tyle mi tylko przychodzi do głowy w tym bandyckim państwie

! Odpowiedz
0 8 ~dociekliwy

a wykres kolowy struktura kredytów to w WARTOSCI czy w sztukach???
bo jak w sztukach - to ciekawa była by wartosc w przeliczeniu na PLN !!!

! Odpowiedz
1 17 ~gil

Wyrastamy? Czy to oznacza, że zwrot spreadu nie jest już problemem? A kolejne wygrane frankowiczów w sądach też nie zwiastują problemów?

! Odpowiedz
0 4 ~xx

Tym bankowa agenda pis też się potrafi zająć - patrz TK...

! Odpowiedz
11 9 ~silvio_gesell

Średnie wynagrodzenia w ciągu statnich 10 lat wzrosły 70%. Dokładnie tyle samo ile wzrósł kurs CHFPLN.

! Odpowiedz
1 7 ~mak

dokładnie , to samo w dolarach, tak naprawdę polacy ciągle zarabiają tyle samo, wzrost płac jest złudzeniem związanym z osłabienie złotówki

! Odpowiedz
1 5 ~gil

Przeciętne wynagrodzenie w 2008r- 2 943,00zł, w 2015r.- 3 899,00 zł. Wzrost kursu franka- ok 100%. To są relacje właściwe dla większości kredytów frankowych, a nie wybiórcze przyjmowanie danych, które najlepiej pasują do Twojej tezy.

! Odpowiedz
1 3 ~silvio_gesell odpowiada ~mak

W gruncie rzeczy Szwajcarzy mogliby dowolnie umocnić CHF, ale barany się strzyże a nie zarzyna.

! Odpowiedz
4 2 ~seth odpowiada ~gil

on napisał za 10 lat a ty oczywiście podałeś za 8 lat i śmiesz jemu zarzucać manipulację danymi?! Jesteś obłudny jak... typowy frankowicz!

! Odpowiedz
0 0 ~gil odpowiada ~seth

Porównanie tych relacji w każdym okresie wygląda inaczej, a problem dotyczy głównie kredytów branych przed ośmioma laty.

! Odpowiedz
1 20 ~ek

Pani Kurowska zapomniała dodać, że tylko w Polsce problem nieuczciwej sprzedaży ciągle zamiatany jest pod dywan.

! Odpowiedz
7 27 ~Stefan

Bandyci bankowi MUSZĄ ponieść i PONIOSĄ odpowiedzialność za krzywdę wyrządzoną setkom tysięcy polskich rodzin. Kurs nadal rośnie, dramat pogłębia się z każdym dniem.

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 6 ~Stefan odpowiada (usunięty)

Niestety jako osoba indywidualna nie miałem takiej oferty na rynku, pytałem.

! Odpowiedz
0 7 ~pisWON

Rząd nieuków i oszustów wydatnie przyczynia się do osłabiania złotego i pogarszania sytuacji kredytobiorców "walutowych" i zwiększenia zarobków banków - ciekawe czy politycy dostają od tego jakąś prowizję?

! Odpowiedz
2 0 ~Polak

Ale kogo i jak chcesz karać? Finansowo banki, czyli ich klientów, czyli nas? Czy może lepiej ich prezesów i kadrę zarządzającą, czyli de facto osoby decyzyjne, tak aby dać przykład i aby się problem nie powtórzył? Proszę sprecyzuj, bo zakładam, że wiesz, że kadra wykonawcza się zgoła wymieniła od 2005 roku?

! Odpowiedz
1 24 ~Robert

Z tego artykułu wynika ,że żadnej pomocy dla tak zwanych frankowiczów nie będzie,sprawa sama się rozwiąże ,wystarczy poczekać kilka lat

! Odpowiedz
2 18 ~Ek

Następnym wniosek iż jest coraz lepiej z frankowiczami będzie informacja o zniesieniu tzw. sześciopaku, który kończy się z końcem tego roku. Oznacza to iż wrócą dawne poziomy spreadów tj. 5-10%, ujemnego LIBORu cHF nie będzie się uwzględniać itp. Bankserzy wyczuli iż rząd i prezydent RP też w tej sprawie je im z ręki więc idą na całego tzn. drenują ludzi na maksa, potem przejmą im nieruchomości i jeszcze puszczą ich dzieci z długami..
Wygląda na to iż projekt frankowy uda im się zrealizować do końca tylko w naszym pięknym kraju z pomocą partii pn. prawo i sprawiedliwość (może jeszcze w Rumunii się to uda...)
Wesołych Świąt....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Arti

ujemny LIBOR to się nalezy jak psu kość bo jest to zapisne w Umowie krdytowej
( z wyłączeniem "starego portfela" w mBanku )
takze niech próbują lichwiarze to dopiereo się posypia procesy sądowe

! Odpowiedz
4 32 ~kupfranki

Za chwilę normalnie okaże się, że to nie jest k... żaden problem!
Tylko się okaże że panuje duże zdziwienie jakoś nam krajowa konsumpcja jako ostatni bastion wzrostu gospodarczego będzie leżeć będzie i kwiczeć.
Ale wtedy Prezes powie że kurna robimy mu na złość i nie kupujemy jak tyle towarów na półkach no i pincet PLUS, więc zdecydowanie będzie że to na złość Prezesowi i ciemnonampanującym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 23 ~mike

Te wypociny pisał chyba ktoś niepełnosprawny umysłowo ...

! Odpowiedz
1 18 ~gib

Jeszcze 200 miesiecy i tez wyrosne z kredytu chf.

! Odpowiedz
1 17 ~BpjlerX

Jak nie są udzielane to wiadomo, że znika udział.
Tak samo zadłużenie - jeśli są spłacane to wiadomo że jest mniejsze.

! Odpowiedz
1 11 ~ddfss

Wyrastacie? Buhahaha.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIBOR 6M 0,0000 1,7900%
2020-02-26
WIBOR 3M 0,0000 1,7100%
2020-02-26
LIBOR 3M CHF -0,0030 -0,7120%
2020-02-20
EURIBOR 3M -0,0060 -0,4230%
2020-02-26