REKLAMA

Wypych: Prezydent rozważa wprowadzenie żałoby narodowej

2009-09-18 16:44
publikacja
2009-09-18 16:44
Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta powiedział IAR, że prezydent nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ogłoszenia żałoby narodowej w związku z dzisiejszą tragedią w Rudzie Śląskiej. Zaznaczył jednak, że Lech Kaczyński rozważa taką możliwość.  

Minister w Kancelarii Prezydenta poinformował, że prezydent jest na bieżąco informowany o sytuacji ofiar wypadku w kopalni. Dodał również, że na polecenie Lecha Kaczyńskiego szef Kancelarii uda się na miejsce wypadku. Dzięki temu będzie można zebrać informacje, w czym dodatkowo będzie można pomóc poszkodowanym. 

Po zapaleniu się metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej 12 górników nie żyje, 18 ciężko rannych zostało przewiezionych karetkami i śmigłowcami do szpitali.
Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~michal_UPR
oczywiscie prezydent znow sie zamienia w zalobnika pod warunkiem ze zginie odpowiednio duzo ludzi w jednym miejscu

dziennie na drogach inie od 15 do 25 osob i jakos zaloby narodowej nie ma

obułdny populistyczny człowiek
~lon
Długo sie będzie zastanawiał ????
Juz powinna byc ogloszona
dyskoteki zamknięte
chciaz paru wariatow
by nie rozbiło sie na drzewach wracając.
A jutro nie zaspali by do kościola
jak mowi B Głódż .
~lawyer
Chyba oszaleli z tym ogłaszaniem żałoby narodowej - oczywiście szkoda życia górników ale codziennie więcej osób ginie na drogach i nikt nie robi z tego problemu (czytaj nie buduje dobrych dróg). W czasie dwudziestolecia między wojennego żałobę ogłaszano 2 czy 3 razy a teraz prezydent z premierem się zastanawiają,Chyba oszaleli z tym ogłaszaniem żałoby narodowej - oczywiście szkoda życia górników ale codziennie więcej osób ginie na drogach i nikt nie robi z tego problemu (czytaj nie buduje dobrych dróg). W czasie dwudziestolecia między wojennego żałobę ogłaszano 2 czy 3 razy a teraz prezydent z premierem się zastanawiają, który pierwszy będzie chciał ją ogłaszać. Jest to żałosce jak na tragedii innych politycy chcą zbijać kapitał polityczny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki