REKLAMA

Wypadek w siedzibie ABW. Funkcjonariusz wypadł z 4. piętra

2021-05-21 15:40
publikacja
2021-05-21 15:40
Wypadek w siedzibie ABW. Funkcjonariusz wypadł z 4. piętra
Wypadek w siedzibie ABW. Funkcjonariusz wypadł z 4. piętra
fot. Krystian Maj / / FORUM

Rzecznik ABW potwierdził w piątek po południu, że na terenie siedziby agencji w Warszawie doszło do wypadku. Poszkodowany został funkcjonariusz, przewieziono go do szpitala – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Z ustaleń PAP wynika, że mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 10. Mężczyzna wypadł z okna na czwartym piętrze budynku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, umiejscowionego przy ul. Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie.

"Dziś na terenie siedziby #ABW w Warszawie doszło do wypadku, w którym poszkodowany został funkcjonariusz Agencji. Rannemu udzielona została pomoc medyczna. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policja i Prokuratura badają okoliczności zdarzenia" – podał Stanisław Żaryn na Twitterze.

"Jak udało się nam ustalić, był to pracownik Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych. (…) Według ustaleń o2.pl był to doświadczony oficer. W ABW służył 16 lat, do Agencji trafić miał z policji. (…)Nasi informatorzy wskazują, że mogła być to próba samobójcza" – czytamy na portalu, który jako pierwszy napisał o wypadku.

Z informacji, które uzyskała PAP, wynika, że funkcjonariusz zmarł w szpitalu kilkadziesiąt minut po wypadku. Czynności na miejscu tragedii prowadzone były w obecności prokuratora. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, przekazała, że śledczy nie udzielają żadnych informacji o sprawie. (PAP)

Hanna Dobrowolska

hd/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (8)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
damiano318
To przecież czysty przypadek, może chciał po prostu umyć okno, więc nie siejcie TEORII SPISKOWYCH FOLIARZE !!!
glowny_analityk_bankier_pl
Prawda jest taka że nigdy się jej nie dowiemy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki