Wynajmują telefony zamiast sprzedawać. UOKiK ostrzega przed Bestcena.pl i Dragonist.pl

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają sygnały od konsumentów dotyczące działalności dwóch podmiotów oferujących elektronikę. Dotyczą one niedozwolonych postanowień umownych oraz możliwości wprowadzania w błąd co do charakteru zawieranej umowy – czyli wynajęcia sprzętu elektronicznego, a nie sprzedaży - poinformował we wtorek UOKiK.

(fot. MosayMay / Shutterstock)

Urząd poinformował, że chodzi o dwa podmioty: bestcena.pl oraz dragonist.pl.

Jak informuje urząd, w powyższych przypadkach sprzedawcami są podmioty mające siedzibę w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

"Uważajmy na podmioty, które wynajmują sprzęt, zamiast zawierać z nami umowę jego sprzedaży. UOKiK przeanalizuje regulaminy i zasady działania wymienionych powyżej sklepów internetowych" – powiedział cytowany w komunikacie Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

Jak tłumaczy urząd, w przypadku najmu konsument stanie się właścicielem telefonu, dopiero gdy zdecyduje się go wykupić. Problemy może powodować to, że nie wiadomo m.in., jak zachowa się firma wynajmująca, gdy sprzęt zostanie uszkodzony lub skradziony. Urząd radzi, aby konsumenci dokładnie zapoznali się z regulaminem przed złożeniem zamówienia i uważnie przeczytali informacje pojawiające się podczas zakupu. Naszą uwagę powinny wzbudzić informacje o tym, że konsument staje się np. "najemcą" telefonu lub płaci "czynsz", a nie uiszcza cenę zakupu.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ je/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 8 karbinadel

Jak pusto trzeba mieć po deklem, żeby zawrzeć taką umowę?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.