Wyłudzili ponad 67 mln zł podatku VAT. Jest akt oskarżenia

Ponad 67 mln zł podatku VAT mieli wyłudzić członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, którzy odpowiedzą za to przed Sądem Okręgowym w Legnicy. Grupa miała działać od 2010 do 2012 r, na terenie kilku miast w Polsce, handlując olejem napędowym.

(YAY Foto)

Akt oskarżenia w tej sprawie sporządziła Prokuratura Okręgowa w Legnicy.

"W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że wiodącym uczestnikiem (...) oszustwa podatkowego związanego z wewnątrzwspólnotowym nabyciem oleju napędowego (...) była spółka mająca siedzibę w Legnicy. Jej prezesem był Ryszard K., jeden z oskarżonych" - podała we wtorkowym komunikacie Prokuratura Krajowa.

Spółka - zdaniem śledczych - miała wprowadzić na rynek ponad 76 tys. litrów oleju napędowego. Paliwo pochodziło od sąsiadujących z Polską krajów UE. "Do jego nabycia, dla celów rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług, spółka posłużyła się nierzetelnymi fakturami VAT wystawionymi przez inne polskie spółki, symulujące prowadzenie działalności gospodarczej. Prezesami tych spółek byli między innymi dwaj inni oskarżeni Wojciech D. i Piotr K" - podała prokuratura.

Zdaniem śledczych, w wyniku działalności grupy skarb państwa stracił z tytułu podatku VAT ponad 67 mln zł.

Oskarżonym za zarzucane przestępstwa grożą kary pozbawienia wolności do lat 15.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl