REKLAMA
WEBINAR

Wybuchy w Kijowie. Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę

2023-05-29 10:59, akt.2023-05-29 12:19
publikacja
2023-05-29 10:59
aktualizacja
2023-05-29 12:19

Rosjanie atakują Kijów rakietami – potwierdziły w poniedziałek władze ukraińskiej stolicy. Odłamki pocisku upadły w pobliżu centrum. Alarm lotniczy ogłoszono już w większości regionów, w tym na zachodzie kraju.

Wybuchy w Kijowie. Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę
Wybuchy w Kijowie. Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę
fot. Ingus Kruklitis / / Shutterstock

Mer stolicy powiadomił, że odłamki rakiet zestrzelonych przez obronę powietrzną upadły w dzielnicach Obołoń i Padół.

„Wybuchy w mieście, w centralnych dzielnicach” – napisał w Telegramie mer stolicy Witalij Kliczko.

Władze wezwały mieszkańców do pozostania w ukryciu. Potwierdziły również, że w mieście działają systemy obrony powietrznej. Zagrożone atakiem rakietowym są również inne regiony kraju. Alarm lotniczy ogłoszono m.in. w zachodnich obwodach Ukrainy.

Władze Kijowa: zestrzelono wszystkie wrogie obiekty nad stolicą

Atak rakietowy na stolicę nastąpił zaledwie sześć godzin po nocnym ataku dronów.

„Według wstępnych ustaleń wróg zastosował rakiety typu balistycznego. Był to 16. atak na Kijów od początku miesiąca” – powiadomiły władze miasta. (https://t.me/VA_Kyiv/1902)

W komunikacie zaznaczono, że wszystkie wrogie obiekty zostały zestrzelone przez siły obrony powietrznej. W pięciu miejscach w Kijowie spadły odłamki zestrzelonych pocisków, jednak nie odnotowano bezpośrednich trafień na terytorium miasta.

Władze ustalają, czy w wyniku ostrzału ktoś odniósł obrażenia. Wcześniej mer Kijowa Witalij Kliczko informował, że ranna została jedna osoba.

Władze Kijowa zwróciły w komunikacie uwagę, że armia rosyjska zmieniła taktykę i przeszła od ataków przeprowadzanych w nocy do ostrzałów w ciągu dnia, kiedy większość mieszkańców jest w pracy, a na ulicach przebywa dużo ludzi.

(PAP)

rsp/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (9)

dodaj komentarz
talmudd
"trzeba minusowac".....ROFL.....& "zgłaszajcie moderatorowi"......szczególnie ten drugi rodzaj "aktywności" bardzo dobrze kojarzy się polskim patriotom....

https://kurierhistoryczny.pl/artykul/wyrok-na-kolaborancie,196
Raffmo
te ruSS.ki u ciebie za taką działalność to już dostałbyś kulę w łeb
Raffmo odpowiada Raffmo
ewentualnie herbatkę z polonem
darius19
Rosjanie i ich car to ludzie milujacy pokoj. Patrz komentarze trolli "and","talmudd" ponizej. Jak to powiedział Lawrow? - Rosja chce pokoju. A Putler obwieszcza to zwiększonym bombardowaniem miast i wyniszczaniem Ukrainy
Raffmo
trzeba minusować i zgłaszać moderatorowi choć ten słabo reaguje
and00
zwprzecza szukraincom że ruskie już od dawna nie mają rakiet?
No ew używają ostatnich sztuk
Albo że te rakiety idą tylko na straty bo i tak wszystkie bohaterscy Ukraińcy zestrzeliwują?
and00
Jakie wybuchy?
To chyba sabotażyści?
Przecież Ukraińcy zestrzelili 100 rakiet, pomimo że ruskie wystrzelili tylko 90, do tego nawet ich nie mając bo podobno się skończyły pół roku temu...
talmudd
co to za atak....jak wszystko zostało "zestrzelone"......to muszą być odłamki z tego 1 niezestrzelonego drona tydzień temu....ROFL....sługa narodu & jego "armie" rozpoczęły "kontrofensywę"......z tajnych źródeł dowiadujemy się ze dopiero "zatrzymają się ".......na krymie......na razie wycofali co to za atak....jak wszystko zostało "zestrzelone"......to muszą być odłamki z tego 1 niezestrzelonego drona tydzień temu....ROFL....sługa narodu & jego "armie" rozpoczęły "kontrofensywę"......z tajnych źródeł dowiadujemy się ze dopiero "zatrzymają się ".......na krymie......na razie wycofali się z nic nie znaczącej wiochy bachmut.........na wzgórza .....nie maja z kim walczyć bo rosjanie ...."pouciekali" & są totalnie "słabi"......

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki