Wybuchy baterii w telefonach Nokia

Niedawno w Holandii doszło do wybuchu baterii znajdującej się w telefonie komórkowym Nokia 7210. Badanie przeprowadzone przez specjalistów firmy Nokia wykazało niezbicie, że bateria ta nie została wyprodukowana przez firmę Nokia. Od kilku miesięcy pojawiają się doniesienia o wybuchach nieoryginalnych baterii do telefonów komórkowych, skutkujących uszkodzeniem nie tylko samej baterii, ale i telefonu. Wszystkie przypadki dotyczyły baterii nieoryginalnych. Firma Nokia deklaruje chęć współpracy z urzędami i organami ścigania przy wykorzystaniu środków prawnych przeciwko osobom, które sprzedają i rozpowszechniają złej jakości nieoryginalne akcesoria do telefonów komórkowych, kompatybilne z produktami marki Nokia.

Ogólną przyczyną zgłaszanych przypadków było wewnętrzne krótkie spięcie. Wewnętrzne krótkie spięcie może wynikać z wadliwej konstrukcji, niedostatecznej kontroli procesu produkcyjnego albo obu tych czynników. Oryginalne baterie i ładowarki Nokia są projektowane i wytwarzane zgodnie z zachowaniem surowych zasadami bezpieczeństwa i jakości. Są to między innymi ściśle określone wymagania w zakresie materiałów i izolacji stosowanych w bateriach, a także procedury ciągłej kontroli produkcji oraz intensywne testy produktów.

"Nokia dużo inwestuje w badania i rozwój, aby zagwarantować i stale ulepszać jakość oraz bezpieczeństwo swoich produktów" - powiedział Juha Murtopuro, dyrektor działu akcesoriów do telefonów komórkowych firmy Nokia Mobile Phones. "Przebadane przez nas baterie nie spełniały wymagań bezpieczeństwa i jakości, które firma Nokia stawia własnym bateriom. Używanie produktów gorszej jakości może prowadzić do takich sytuacji. Najlepiej można się przed nimi uchronić, stosując wyłącznie oryginalne akcesoria firmy Nokia, kupowane u autoryzowanego lub innego godnego zaufania sprzedawcy".

W związku z ostatnimi incydentami firma Nokia nasila egzekwowanie swoich praw. W tym celu ostrzegamy naszych partnerów z kanałów dystrybucyjnych o zagrożeniach związanych z podrabianymi produktami, naruszającymi prawa do znaku towarowego Nokia, i apelujemy o pomoc w ujawnieniu źródła takich produktów oraz ściganiu ich dystrybutorów.

Ponadto Nokia zacieśnia współpracę z lokalnymi instytucjami celnymi i innymi organami. W ramach tej współpracy odbędą się także szkolenia poświęcone odróżnianiu produktów oryginalnych od podrabianych. O produktach podrabianych można powiadamiać firmę Nokia pod specjalnym adresem poczty elektronicznej: brandprotection@nokia.com.
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

MERCATOR 10,1800 21,8%
PBSFINANSE 0,2000 17,6%
OTLOG 6,9500 13,0%
INTERBUD 0,4240 -24,3%
FON 0,2050 -22,4%
WORKSERV 0,3815 -21,3%
Akcje: 98 wzrosło, 224 spadło, 62 bez zmian.
Wolumen: 40 815 251 akcji, obrót: 775 228 049 zł
Aktualizacja: 2020-01-27 17:04:58