REKLAMA

Wybuch gazociągu w Polsce. "Czas usunięcia awarii niemożliwy do oszacowania"

2023-06-09 13:35, akt.2023-06-09 15:42
publikacja
2023-06-09 13:35
aktualizacja
2023-06-09 15:42

Do wybuchu i wycieku gazu z rurociągu wysokiego ciśnienia doszło w Ludkowie k. Inowrocławia (Kujawsko-Pomorskie). Zawór gazu został zakręcony, więc nie dociera on m.in. do Nakła nad Notecią i Pakości. Na miejscu jest dwanaście zastępów straży pożarnej. 

Wybuch gazociągu w Polsce. "Czas usunięcia awarii niemożliwy do oszacowania"
Wybuch gazociągu w Polsce. "Czas usunięcia awarii niemożliwy do oszacowania"
fot. Solarisys / / Shutterstock

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował PAP, że do wybuchu i rozszczelnienia rurociągu z gazem doszło na terenie żwirowni w Ludkowie.

Awaria gazociągu wysokiego ciśnienia DN150 nastąpiła na skutek przypadkowego uszkodzenia podczas prac trwających w pobliżu gazociągu - poinformowała Polska Spółka Gazownictwa. Operator podkreślił, że nie doszło do żadnego wybuchu, dopływ gazu został natychmiast zamknięty, na miejscu awarii działają odpowiednie służby oraz pracownicy PSG.

Nikomu nic się nie stało. Ewakuowani zostali mieszkańcy w promieniu 300 metrów. Zawór gazu został zakręcony. Wycieku już nie ma.

"Na miejscu pracuje nadal dwanaście zastępów straży pożarnej. Niedługo teren mają przejąć gazownicy. Gaz nie dociera w tym momencie m.in. do Nakła nad Notecią oraz Pakości" - poinformował dyżurny.

Polska Spółka Gazownictwa zaznaczyła, że na skutek awarii dostaw gazu pozbawieni są odbiorcy w miejscowości Pakość, a mimo że dokłada wszelkich starań, czas usunięcia awarii nie jest obecnie możliwy do oszacowania. Szczegółowe okoliczności wyjaśni postępowanie - podkreśliła PSG.

autor: Tomasz Więcławski (PAP)

twi/ ok/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
niamek
Czas naprawy niemożliwy do oszacowania bo szukają spawacza co umie umie rury spawać na rentgen, tzn firmy z milionem koncesji i papierków pozwoleniowych, bo sam spawacz juz by konczyl robote...Bo w najgorszym wypadku trzeba odkopac kawałek rury i wyciąć wstawić kawałek nowej pospawać w 2 miejscach... bo to panstwowka, spawaczowi Czas naprawy niemożliwy do oszacowania bo szukają spawacza co umie umie rury spawać na rentgen, tzn firmy z milionem koncesji i papierków pozwoleniowych, bo sam spawacz juz by konczyl robote...Bo w najgorszym wypadku trzeba odkopac kawałek rury i wyciąć wstawić kawałek nowej pospawać w 2 miejscach... bo to panstwowka, spawaczowi i koparce dadzą 30 na godzine i dniowa roboty a cena za naprawe uszkodzenia 100000zl
forfun
Tytuł - wybuch gazociągu.

w tekscie - Operator podkreślił, że nie doszło do żadnego wybuchu, dopływ gazu został natychmiast zamknięty


dno nie dziennikarstwo.
coraz większe popłuczyny zamiast kadr
samsza
aktualizacja 2023-06-09 15:42
dodano fragment, a popłuczyn nie usunięto, stąd brak jakiegokolwiek sensu tego artykułu
prawdopodobnie w pierwszej wersji, w przekazie z miejsca zdarzenia było info o "wybuchu".
Pamiętam, że była wersja, że rurę uszkodziło bądź kopanie dziury, bądź jeżdżenie po powierzchni zbyt ciężkim
aktualizacja 2023-06-09 15:42
dodano fragment, a popłuczyn nie usunięto, stąd brak jakiegokolwiek sensu tego artykułu
prawdopodobnie w pierwszej wersji, w przekazie z miejsca zdarzenia było info o "wybuchu".
Pamiętam, że była wersja, że rurę uszkodziło bądź kopanie dziury, bądź jeżdżenie po powierzchni zbyt ciężkim sprzętem (więc "nie wiadomo"), teraz to zastąpiono, że przyczyną były prace, a mój komentarz niżej też traci... :)
samsza
Znowu niedaleko Bydgoszczy, dobrze, że choć nie wiadomo, to wiadomo, że nie spowodowała tego ruska rakieta. A mogli poczekać z informowaniem, aż działanie skończą wszystkie służby i zastępy ekspertów. Przypominam, że zdjęcia ruskiego złomu, włącznie z betonową głowicą nadal tajne. A przecież zdjęcia każdego nowego sprzętu wojskowego Znowu niedaleko Bydgoszczy, dobrze, że choć nie wiadomo, to wiadomo, że nie spowodowała tego ruska rakieta. A mogli poczekać z informowaniem, aż działanie skończą wszystkie służby i zastępy ekspertów. Przypominam, że zdjęcia ruskiego złomu, włącznie z betonową głowicą nadal tajne. A przecież zdjęcia każdego nowego sprzętu wojskowego dla zainteresowanych są dostępne. A rakieta spod Bydgoszczy to stary złom z czasów ZSRR. Betonem za Mariuszem?
wizytator
A może w wyniku sabotażu? A wy tu piedu-pierdu, że koparka uszkodziła. Noooo.
zoomek
Było nie zatrudniać Ukraińca. Za Przewodów też nie przeprosili i winnych nie ukarano. Syf.

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki