REKLAMA

Wybuch gazociągu w Łupowie. Awaria została usunięta

2022-12-03 15:17, akt.2022-12-04 09:16
publikacja
2022-12-03 15:17
aktualizacja
2022-12-04 09:16

Awaria gazociągu wysokiego ciśnienia w Łupowie została usunięta; służby rozpoczęły przywracanie dostaw gazu do kolejnych gmin: Bogdaniec, Witnica, Kostrzyn nad Odrą, a także Dębno i Mieszkowice - podała w niedzielę Polska Spółka Gazownictwa. Bez gazu pozostaje ok. 15 tys. odbiorców - dodano.

Wybuch gazociągu w Łupowie. Awaria została usunięta
Wybuch gazociągu w Łupowie. Awaria została usunięta
fot. Daniel Sztork / / Shutterstock

Jak poinformowała w sobotnim oświadczeniu dla mediów Polska Spółka Gazownictwa z Grupy Orlen, gazociąg w miejscowości Łupowo w województwie lubuskim został uszkodzony podczas robót ziemnych wykonywanych przez firmę zewnętrzną. W wyniku awarii poszkodowanych zostało dwóch robotników. PSG zapewniło, że udzielono im na miejscu pomocy medycznej, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Spółka podała w sobotę, że z powodu uszkodzenia gazociągu mogą wystąpić problemy z dostawą gazu dla mieszkańców gmin: Kostrzyn nad Odrą, Witnica, Bogdaniec z województwa lubuskiego, a także gmin Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego.

W niedzielnym oświadczeniu dla mediów PSG poinformowała, że "awaria gazociągu wysokiego ciśnienia w m. Łupowo w województwie lubuskim została usunięta i obecnie służby rozpoczęły prace związane z przywracaniem dostaw gazu do kolejnych mieszkańców gmin: Bogdaniec, Witnica, Kostrzyn nad Odrą z województwa lubuskiego, a także Dębno i Mieszkowice z województwa zachodnio-pomorskiego".

"Obecnie bez gazu pozostaje ok. 15 tys. odbiorców. Na miejscu, we wszystkich wymienionych gminach, są obecni pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa z Grupy ORLEN, którzy prowadzą działania związane bezpośrednio z przywróceniem dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Prace będą prowadzone przez całą dobę" - podała spółka.

Jak dodano, ponieważ tempo prac będzie zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, "Polska Spółka Gazownictwa zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali".

Spółka zapewniła, że pozostaje również w kontakcie z lokalnymi władzami i pracuje nad minimalizacją skutków ograniczeń w dostawach gazu dla mieszkańców.

"Będziemy na bieżąco informować opinię publiczną nt. rozwoju sytuacji" - podała spółka.

Polska Spółka Gazownictwa jest Operatorem Systemu Dystrybucyjnego Gazu w Polsce. Dystrybuuje gaz poprzez ponad 200 tys. km gazociągów.(PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gazociągi

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki