REKLAMA
WEBINAR

Wybory w USA. Ron DeSantis, główny republikański rywal Trumpa, będzie ubiegał się o prezydenturę

2023-05-18 05:49
publikacja
2023-05-18 05:49

Gubernator Florydy Ron DeSantis ma w przyszłym tygodniu ogłosić, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Będzie głównym republikańskim rywalem byłego prezydenta Donalda Trumpa, który go zdecydowanie wyprzedza w sondażach.

Wybory w USA. Ron DeSantis, główny republikański rywal Trumpa, będzie ubiegał się o prezydenturę
Wybory w USA. Ron DeSantis, główny republikański rywal Trumpa, będzie ubiegał się o prezydenturę
fot. HENRY NICHOLLS / /  Reuters / Forum

Jak podał w środę Reuters, powołując się na swoje źródła, DeSantis złoży niezbędne dokumenty w sprawie swojej kandydatury prawdopodobnie 25 maja. Zbiegnie się to w czasie ze spotkaniem w Miami darczyńców finansujących jego kampanię wyborczą. Bardziej formalnie zadeklaruje swoją decyzję w tygodniu rozpoczynającym się 29 maja.

"Według źródła zaznajomionego z intencjami gubernatora, w zaproszeniu na wydarzenie 25 maja stwierdzono, że darczyńcy zainicjują +działalność+, co jest oczywistą aluzją do zbierania pieniędzy dla DeSantisa" – ocenił Reuters.

Zgodnie z rezultatami ostatniego sondażu Reutersa i Ipsos dotyczącego republikańskich prawyborów w 2024 roku były prezydent USA Donald Trump utrzymuje zdecydowaną przewagę nad gubernatorem.

"Rosnąca popularność DeSantisa wśród Republikanów i jego umiejętności pozyskiwania funduszy prawdopodobnie czynią go największym zagrożeniem dla Trumpa, który w ostatnich tygodniach nasilił ataki polityczne na gubernatora Florydy" – podkreślił Reuters.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski 

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
prawda_
Moze i rywal ale maja podobne spojrzenie na wiele spraw. DeSantis byl jedynym (obok Texasu) gubernatorem nie wprowadzajacym zamordyzmu covidowego. Mam nadzieje ze USA will be great again.
darius19
a co etatowemu z farmy Putlera do amerykańskich spraw wewnętrznych?

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki