REKLAMA
TYLKO U NAS

Wybierasz się do Włoch? Uważaj na złodziei. "Okradanych Polaków mamy na potęgę"

2023-06-10 10:00
publikacja
2023-06-10 10:00

Polscy turyści we Włoszech bardzo często padają ofiarami kradzieży, między innymi w Rzymie. Polskie służby konsularne do wszystkich apelują o szczególną ostrożność i czujność.

Wybierasz się do Włoch? Uważaj na złodziei. "Okradanych Polaków mamy na potęgę"
Wybierasz się do Włoch? Uważaj na złodziei. "Okradanych Polaków mamy na potęgę"
fot. penofoto / / Shutterstock

"Okradanych Polaków mamy na potęgę" - przekazali PAP przedstawiciele polskich służb konsularnych we Włoszech. Bardzo często pracownicy udzielają pomocy tym, którzy wraz z pieniędzmi tracą dokumenty tożsamości: paszporty i dowody osobiste.

Od lat okradanie zagranicznych turystów w najczęściej odwiedzanych przez nich miejscach jest prawdziwą plagą i mimo wysiłków służb porządkowych i wzmocnionych patroli policyjnych sytuacja nie poprawia się.

Turyści, w tym wielu Polaków, okradani są często w metrze oraz w autobusach i w rejonie największych atrakcji turystycznych. Przyczyną jest tłok w środkach komunikacji, ale także obniżona czujność w pobliżu zabytków, gdy uwaga turystów skupiona jest na tym, co oglądają.

Okradane są także wynajmowane przez turystów samochody; dlatego apeluje się, by nic w nich nie zostawiać.

Klikjnij w obrazek, by przejść do strony (GOV.PL)

Na stronie ambasady RP we Włoszech opublikowane jest ostrzeżenie: "Uważaj na złodziei! Pilnuj swoich dokumentów, rzeczy wartościowych i pieniędzy. Nie trzymaj ich w jednym miejscu. W miejscach publicznych zawsze miej oko na swoją torbę lub bagaż. Czasami wystarczy postawienie torby na chodniku lub ławce, na której siedzisz, by zostać okradzionym. Kradzieże w miejscach turystycznych zdarzają się naprawdę często".

"Nie zostawiaj w samochodzie w widocznym miejscu żadnych bagaży ani toreb. W szczególności nie pozostawiaj w pojeździe pieniędzy ani dokumentów. Jeśli bagaże muszą zostać na noc w samochodzie - zaparkuj w oświetlonym miejscu objętym monitoringiem.

Jeżeli utracisz dokumenty lub padniesz ofiarą przestępstwa - bezzwłocznie zgłoś sprawę na najbliższym posterunku karabinierów (carabinieri) lub policji (polizia)" - zaleca polska ambasada.

Z Rzymu Sylwia Wysocka 

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (11)

dodaj komentarz
karbinadel
Jeśli komuś się wydaje, że przed falą imigracji turyści we Włoszech nie byli okradani, to grubo się myli. Mi rąbnęli sprzęt foto z samochodu już ponad 20 lat temu :)
ifeelveryblah
Nie muszę wybrać się do Włoch żeby ktoś mnie okradł. W kraju codziennie mnie okrada rząd i nic z tym nie da się zrobić.
podatnik-
Za Benito Amilcare Andrea Mussolini'ego było to niemożliwe?
efg
Nic dziwnego że z nazistami trzymali. Taki naród.....
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Dlatego sie nie wybieram do Włoch :) Niech leniuchy z poludnia zapracują wreszcie same na siebie wole moje diengi zostawic nad smierdzacym Polskim morzem niż smierdzacym wloskim
reinonak
Jeśli to Polacy są ponadprzeciętnie okradani we Włoszech to nie znaczy, że nie jesteśmy czujni tylko że nie jesteśmy przyzwyczajeni. To dlatego, że w naszej zacofanej Polsce nie doświadczyliśmy jeszcze efektów ubogaceń multikulturowych i można przejść ulicą w miarę bezpiecznie.
1as
Ginekolodzy z łódek.
Teraz przybędą do nas, na rozkaz królowej Europy.
zlomufka
Tłumaczącej w Turcji nikt mnie nie okradł od 10 lat.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki