Wskaźnik Dobrobytu w listopadzie wzrósł mdm o 0,5 pkt

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, w listopadzie wzrósł o 0,5 pkt. w stosunku do października - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

(YAY Foto)

"Wynagrodzenia pracowników wzrosły w październiku realnie o blisko 5 proc. w skali roku i był to najwyższa dynamika realnych wynagrodzeń od początku roku. W efekcie tego wzrostu gospodarstwa domowe cieszą się zwiększoną siłą nabywczą. Niestety w przypadku części gospodarstw, zwłaszcza tych o niższych dochodach, poczucie bogacenia się może nie być odczuwalne głównie za sprawą szybko rosnących cen żywności" - napisano w komentarzu.

"Panująca sytuacja na rynku pracy, niezwykle korzystna dla pracowników, zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa zarówno w kwestii utrzymania pracy, jak i poszukiwania nowej. Dynamika zatrudnienia przekracza 4 proc. w skali roku i jest porównywalną z tą obserwowaną w 2008 roku, kiedy to gospodarka rozwijała się ponad 5 proc. tempem" - dodano.

map/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 10 lampeduza

ceny żywności rosną, ceny mieszkań w górę. Wraca inflacja. tak się zawsze kończy socjalizm, nawet jeśli ma dodatek: narodowy. Miało być jak za Gierka ? no to będzie.

! Odpowiedz
4 24 janusz_cebula

Nie może być! Gdzież to!? U mnie w Grajdolewicach Niżnych wciąż tak samo! Toć to nie może być! W jedynej fabryce w okolicy syn wójta wciąż płaci tyle samo! I jeszcze Ukraińcami straszy!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne