REKLAMA

Wrocławska firma zatrudniała nielegalnie 131 cudzoziemców

2020-10-21 09:54
publikacja
2020-10-21 09:54
fot. industryviews / Shutterstock

131 obcokrajowców pracowało nielegalnie w jednej z wrocławskich firm – wynika z kontroli przeprowadzonej przez Straż Graniczą. Właścicielowi firmy grozi grzywna do 30 tys. zł.

Kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w jednej z wrocławskich firm przeprowadzili funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach – poinformowała w środę PAP mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

"Weryfikacją objęto 146 cudzoziemców, w tym 132 obywateli Ukrainy, 10 obywateli Kuby oraz 4 Białorusinów. Wszystkich cudzoziemców zatrudniła wrocławska firma, która powierzała obcokrajowcom pracę w branży metalowej i budowlanej" - przekazała mjr Konieczniak.

Jak się okazało, 131 obcokrajowców zostało zatrudnionych przez wrocławskiego pracodawcę niezgodnie z prawem. Według Straży Granicznej, naruszył on również przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. "Nie dopełnił mianowicie obowiązku powiadomienia urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 45 cudzoziemców, a także powierzał wykonywanie pracy cudzoziemcom na innych warunkach niż te, które określone zostały w oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy" - wyjaśniła rzeczniczka.

Straż Graniczna skieruje do sądu wnioski o ukaranie przedsiębiorcy. Grozi mu grzywna do 30 tys. zł.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
samsza
Prezydent rozgania legalną demonstrację, co orzeka sąd - tam przykład olewania prawa idzie z góry.
marxs
30 tys. zł kary ?to żarty 3 mln zł to byłoby za mało

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki