Wrocław: sesja okolicznościowa z okazji 75-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

W dniu 27 października w siedzibie Oddziału ZUS we Wrocławiu odbyła się uroczysta sesja okolicznościowa z okazji 75-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wojewoda Dolnośląski wręczył 28 pracownikom Oddziałów w Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu odznaczenia państwowe.

Jubileuszowe obchody uświetnili swoją obecnością: Pan Zbigniew Derdziuk, Prezes ZUS, Pan Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski, Pan Sławomir Piechota, Poseł na Sejm RP, Pan Wojciech Adamski, Wiceprezydent Wrocławia, Pani Ewa Barnaszewska, Wiceprezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu, Pan Maciej Lis, Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Praw Obywatelskich. Na uroczystości obecni byli też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i instytucji publicznych najściślej współpracujących z Zakładem, takich jak m.in. Okręgowego Inspektoratu Pracy, Izby Skarbowej, Komendy Wojewódzkiej Policji, jak również dyrektorzy Oddziałów regionu dolnośląskiego oraz Oddziału w Opolu.

W ramach spotkania Wojewoda Dolnośląski wręczył 28 pracownikom Oddziałów w Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu odznaczenia państwowe - Medale za Długoletnią Służbę, nadane na mocy postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 lipca 2009 r. Na wniosek zaś Kapituły "Odznaki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych" Prezes Zakładu odznaczył 22 pracowników dolnośląskich oddziałów oraz Oddziału ZUS w Opolu, Złotymi i Srebrnymi Odznakami.

" (...) Ludzie o dużej wrażliwości, z poczuciem misji i służby społecznej w interesie ubezpieczonych wypełniający zadania Zakładu z oddaniem i odpowiedzialnością, zasługują na docenienie i wyróżnienie (...) - tymi słowami Dyrektor Oddziału we Wrocławiu podkreślił wagę potencjału ludzkiego w Zakładzie.

Program sesji wzbogacił krótki wykład Pana Antoniego Malaki, Dyrektora Oddziału we Wrocławiu, na temat organizacji ubezpieczeń społecznych, począwszy od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. do dnia współczesnego oraz wykład Pani prof. dr hab. Urszuli Kaliny-Prysznic, Zastępcy Dyrektora w Instytucie Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, zatytułowany "Otwarte fundusze emerytalne w systemie ubezpieczeń społecznych".

Miłym punktem programu były podziękowania i gratulacje kierowane w stronę wyróżnionych pracowników przez zaproszonych gości. Pan Sławomir Piechota, Poseł na Sejm RP stwierdził mianowicie, iż ZUS jest jak wino: im starszy, tym nabiera większej mocy i wartości. Nadmienił, iż święta i jubileusze są ważne, jednak najważniejsza jest codzienność - codzienne zmagania i starania by skutecznie wykonywać nałożone na Zakład zadania.

Wydział organizacji
Oddział ZUS we Wrocławiu

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne