Wrocław: firma z branży spożywczej wybuduje centrum badań za 15 mln dolarów

Mondelez International, amerykańska firma z branży spożywczej, wybuduje na Bielanach Wrocławskich Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości. Budowa centrum będzie kosztować 15 mln zł, a pracę znajdzie tam 250 osób z Polski i zagranicy.

          Wrocław:  firma z branży spożywczej wybuduje centrum badań za 15 mln dolarów
Wrocław: firma z branży spożywczej wybuduje centrum badań za 15 mln dolarów (YAY Foto)

W Polsce amerykański koncern reprezentowany jest przez spółkę Mondelez Polska. To właściciel takich marek jak czekolady Milka czy Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, czy ciastka: m.in. OREO, belVita, Petitki. Firma ma już regionie dwa zakłady produkcyjne - w Skarbimierzu (Opolskie) i w Bielanach Wrocławskich. Zatrudnionych jest tam ponad 1400 osób.

Teraz na Bielanach Wrocławskich firma zamierza wybudować centrum, w którym będą prowadzone badania nad jakością, opakowaniami, preferencjami i oczekiwaniami konsumentów, a także konsultacje w sprawach regulacji dotyczących żywności. Inwestycja ma być gotowa do 2017 r.

To nowy rozdział w historii naszej globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o znaczącym potencjale wzrostu i jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej. Dlatego właśnie tu tworzymy centrum badawczo-rozwojowe o światowym zasięgu - powiedział Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelez International.

Mondelez International jest producent z branży spożywczej o światowym zasięgu. Dochód netto tego koncernu w 2015 r. wyniósł około 30 miliardów dolarów. Firma jest liderem produkcji ciastek, czekolad, gum do żucia, cukierków i napojów rozpuszczalnych.(PAP)

pdo/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~tłusty_jankes

będą robić badania jak wytworzyć czekoladę bez kakao,kiełbasę bez mięsa i sery bez mleka a do tego jak ogłupić do reszty i tak już wystarczająco ogłupiałych polaczków ja juz dawno prawie nic z tych zachodnich trutek GMO w marketach ale też w tych słynnych polskich małych sklepikach bo mają to samo nie kupuję bo mam swój ogród i prawdziwą smaczną ,zdrową żywność stamtąd

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~endi

te wszystkie produkty już robią z oleju palmowego ... Mnie natomiast dziwi i bulwersuje dlaczego taka potężna firma powstaje we Wrocławiu - jednym z najbogatszych miast Polski a nie gdzieś na "ścianie wschodniej " gdzie realne bezrobocie wynosi 25% i żyje już o 1/3 mniej mieszkańców niż za komuny ?

! Odpowiedz
2 0 ~Zocha

aha - jeżeli takie mają być wytyczne poradni małżeńskiej w XXI wieku w Polsce? zwłaszcza punkt 1 mnie rozwalił... http://almoc.pl/img.php?id=6329

! Odpowiedz
0 4 ~oszuk

Czytając nagłówek miałem nadzieję że polski kapitał buduje centrum które będzie wypracowywało zyski dla PL, głupi byłem... banksterzy znowu mnie zwiedli.

! Odpowiedz
9 2 ~FFF

Kto za powrotem komuny do władzy łapka w górę, kto za rządem III Rzeszy łapka w dół

! Odpowiedz
19 9 ~FFF

Kto za powrotem paltformy do władzy łapka w górę, kto za rządem pisu łapka w dół

! Odpowiedz
0 3 ~edek

15mln usd czy pln ?

! Odpowiedz
2 2 ~miro

umiesz czytać?,w wytłuszczonym akapicie jest podana waluta

! Odpowiedz
0 4 ~MP odpowiada ~miro

Tak tylko zobacz, że w tytule artykułu jest dolar a poniżej PLN, więc to autor popełnił błąd

! Odpowiedz
3 3 ~Rafał

Dobrze, że budują centrum badań i rozwoju.
Jak wybudują to Morawiecki zrepolonizuje i będzie sukces.
To się świetnie wpisuje w nowy plan.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.