Wrocław: 33 mln zł na remonty dróg z Regionalnego Programu Operacyjnego

26.11.Wrocław (PAP) - Drogi w ramach Parku Przemysłowego w Wałbrzychu, drogi w powiecie milickim i ciągi komunikacyjne prowadzące do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - to niektóre projekty, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

W sumie będzie to 9 projektów dotyczących przebudowy i remontów dolnośląskich dróg. Łączna suma dofinansowania projektów wynosi ponad 33 mln zł.

Listę projektów pozytywnie ocenionych w pierwszym naborze do dofinansowania przedstawił w środę marszałek województwa Marek Łapiński. Wszystkie dofinansowane będą w połowie ich wartości.

Najwięcej pieniędzy otrzymają następujące projekty: budowa infrastruktury drogowej związanej z nowymi terenami inwestycyjnymi w ramach Parku Przemysłowego w Wałbrzychu (wartość projektu to ponad 16 mln zł) i w powiecie ząbkowickim przebudowa drogi: granica powiatu - Targowica - Ciepłowody (wartość projektu - ponad 9 mln zł).

Ponadto dofinansowana zostanie modernizacja dróg powiatowych w powiecie milickim, na odcinku łączącym drogę krajową nr 15 z drogą wojewódzką nr 448 (wartość projektu to prawie 9 mln zł), a także przebudowa ciągów komunikacyjnych prowadzących do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Strzelin oraz strefy aktywności gospodarczej przy ul. Energetyków w Strzelinie (wartość projektu - ponad 7 mln zł).

Łapiński zapowiedział też, że do kolejnego naboru na dofinansowanie w ramach RPO wstępnie zakwalifikowało się 40 projektów. "W sumie wartość ich dofinansowania o blisko 70 proc. przewyższa sumę 122 mln zł, jaką mamy zamiar na ten cel przeznaczyć" - mówił marszałek. Ostatecznie projekty, które dostaną pieniądze, wyłonione zostaną z tej grupy wiosną 2009 r. (PAP)

iwe/ je/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Hugo

33mln to niewiele jak na drogi.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil