REKLAMA
WAŻNE

Wrócił słaby WIG20. Korekta na Dino

2020-01-14 17:40
publikacja
2020-01-14 17:40
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

Po trzech sesjach odrabiania strat, znów wrócił WIG20 z zeszłego roku. Słaby zarówno na tle Europy, jak i innych polskich indeksów. Mocno taniały m.in. akcje Dino.

Spadkiem o 0,5 proc. zakończył wtorkową sesję WIG20. Dla indeksu była to pierwsza spadkowa po trzech wzrostowych sesjach z rzędu. Wydawało się, że WIG20 w końcu ruszył do odrabiania strat po fatalnym 2019 roku i słabym wejściu w 2020, we wtorek indeks blue chipów znów jednak wyraźnie odstawał. WIG20 spadał, podczas gdy w Europie dominowała dziś zieleń, złoty się umacniał, a sWIG i mWIG zakończyły dzień wzrostami po 0,5 proc. Słabość największych spółek warto odnotować, tym bardziej że obroty na szerokim rynku wyniosły dziś aż 1,27 mld zł. To wyraźnie więcej od zeszłorocznej średniej.

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W gronie blue chipów najmocniej traciły akcje pozytywnego bohatera wczorajszej sesji, czyli Dino (w dół o 4,5 proc.). Podczas trzech poprzednich sesji kurs spółki urósł jednak o ponad 12 proc. Po drogiej stronie wyróżniała się zaś JSW (+4,1 proc.), której Rada Nadzorcza "klepnęła" plan sięgnięcia po pieniądze z funduszu stabilizacyjnego.

O 1,6 proc. podrożał mBank. W trakcie dnia PAP Biznes, bazując na nieoficjalnych informacjach, podał, że inwestorzy zainteresowani zakupem mBanku w najbliższych dniach zaczną składać wstępne oferty. Z tego grona Commerzbank na przełomie stycznia i lutego dopuści kilka podmiotów do due diligence, a w okolicach kwietnia czekać będzie na oferty wiążące.

Na szerokim rynku mocno - o 12,6 proc. - rósł Vivid, którego cena jest na najwyższym poziomie od kwietnia 2019 roku.  Producent gier poinformował o zawarciu umowy wydawniczej z Amuzing Park Corp. z siedzibą w Seulu (Korea Południowa), na podstawie której wyda na platformach iOS i Android grę "Amusing Heroes". Spółka uzyskała również prawa do wydania globalnej wersji PC i Nintendo Switch ww. gry. Rośli także inni producenci gier m.in. PlayWay (o 6 proc. - historyczne maksima) czy Bloober (o 14,7 proc.). W tym ostatnim dziś pojawiła się informacja o dokupieniu akcji przez członka Rady Nadzorczej.

Mocne spadki zaliczył z kolei British Automotive Holding (-11,5 proc.). W poniedziałek wieczorem BAH poinformował, że otrzymał od Jaguar Land Rover informację w postaci elektronicznej, potwierdzającą termin zakończenia współpracy w ramach umowy importerskiej w dniu 31 lipca 2020 r. W trakcie wtorkowej sesji spółka podała, że w IV kw. 2019 r. liczba sprzedanych przez importera samochodów wyniosła 765 szt., czyli spadła 9,8 proc. rdr.

Adam Torchała/PAP Biznes

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Weźmie jakiś "polski narodowy czempion" standardowo przepłacając 2x. Kolesie ze zrozumiałych względów będą szczęśliwi, a suweren będzie czuł dumę narodową.
marko14
Drogi Panie wstyd Ursus rośnie o 30% a tu ani B ani kukuryku ile po kiedyś stracił na tej spółce bo piszę Pan tylko jak jest źle wstyd
grzegorzkubik
Ursus musi utrzymać wzrosty, pokazać dobre wyniki finansowe. Ursus musi pokazać trwały trend wzrostowy. Wtedy będzie chwaloną spółką.
silvio_gesell
IMO dzisiejszy Ursus to jest część większego obrazka, wiatr zmienia się na GPW:

https://stooq.pl/mol/?id=8553
grzegorzkubik
Dino to spółka godna uwagi. Ładny wzrost sprzedaży od samego debiutu. Awansowała na wig 20 słusznie i tu należy się podziw da tej firmy.
arturo77
wyprzedali sie i musza teraz zbic cene zeby odkupic taniej a dodam od siebie ze z podwojnego szczytu szybciej leci aczkolwiek kto wie....moze jutro bedzie +5.tak czy siak czekam na promocje a jak sie nie doczekam to trudno.inwestujac w kghm jestem spokojny i nie musze non stop siedziec przed kompem jak dzis na jsw zeby dobrze sprzedac wyprzedali sie i musza teraz zbic cene zeby odkupic taniej a dodam od siebie ze z podwojnego szczytu szybciej leci aczkolwiek kto wie....moze jutro bedzie +5.tak czy siak czekam na promocje a jak sie nie doczekam to trudno.inwestujac w kghm jestem spokojny i nie musze non stop siedziec przed kompem jak dzis na jsw zeby dobrze sprzedac bo Greta powie to czy tamto i kurs w moment moze poleciec.wycena kghm latwiec przewidziec-z ranca chinczyk czyli SHC pozniej usdpln dax dji.latwiej ocenic jak sie zachowa kurs.chyba najlatwiej ze wszystkich 20 spolek z wig20
grzegorzkubik odpowiada arturo77
Może przebić 160 zł bo korekta trwa od zeszłego roku.

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki