Woś: Europejski "Zielony Ład" nie ma szans wejść w tym półroczu

Europejski "Zielony Ład" jest nie do utrzymania; nie ma szans wejść w życie w tym półroczu. To nierealne z racji kryzysu, który jest przed nami - powiedział we wtorek minister środowiska Michał Woś.

(fot. Piotr Guzik / FORUM)

Minister środowiska Michał Woś był we wtorek gościem Radiowej Jedynki, gdzie mówił m.in. o "Zielonym Ładzie". "Zielony Ład" stawia przed UE zadanie, by Europa stała się pierwszym neutralnym klimatycznie kontynentem do 2050 r.

"Apeluję do Unii Europejskiej - +Zielony Ład+ nie ma szans wejść, a na pewno nie w tym półroczu. To jest po prostu nierealne z racji kryzysu, który przed nami" - ocenił minister.

"Obywatele będą oczekiwali tego, żeby gospodarki jak najszybciej wróciły do normalnego poziomu i do normalnego działania, a w tym gorsecie, przy tych sztywnych ramach, przy tych propozycjach, które w ramach nowego +Zielonego ładu+ próbowała przeforsować Komisja Europejska, to jest po prostu nierealne. Wielu przywódców europejskich to już teraz widzi, to już teraz wie" - podkreślił.

W jego ocenie "urzędnicy europejscy w pierwszej fazie" nie będą chcieli określić, czy taka jest sytuacja czy nie. "To jest raczej poza sporem, w kuluarach wszyscy mówią o tym, że europejski +Zielony Ład+ jest nie do utrzymania w ramach tej propozycji, którą przedłożył pan (Frans - przyp. PAP ) Timmermans (wiceszef KE - PAP) i takie są realia" - zaznaczył.(PAP)

szz/ wj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 leoto

Niestety to musi poczekać na lepsze czasy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil