REKLAMA

Wolny dzień za szczepienie przeciw Covid-19 w Polskim Holdingu Hotelowym

2021-10-13 13:44
publikacja
2021-10-13 13:44
Wolny dzień za szczepienie przeciw Covid-19 w Polskim Holdingu Hotelowym
Wolny dzień za szczepienie przeciw Covid-19 w Polskim Holdingu Hotelowym
fot. Andrew Angelov / / Shutterstock

Dodatkowy dzień wolny od pracy mogą odebrać wszyscy pracownicy grupy kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, którzy uzyskali certyfikat szczepień przeciwko Covid-19 - poinformowała w środę spółka.

"Nasza branża bardzo mocno odczuła skutki kryzysu wywołanego pandemią. Szczepienia przeciwko Covid-19 to obecnie najlepszy sposób przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa, ale również najlepsza droga do tego, by cała gospodarka, w tym zwłaszcza turystyka i hotelarstwo, mogła wrócić na właściwe tory" - powiedział cytowany w informacji prasowej prezes Polskiego Holdingu Hotelowego Gheorghe Marian Cristescu.

Podkreślił, że pracownicy PHH od początku intensywnie włączali się w działania mające na celu walkę ze skutkami pandemii, w tym m. in. we wsparcie infolinii GIS i infolinii szczepionkowej.

"Dla nas niezwykle ważne jest zdrowie naszych pracowników, dlatego też wychodzimy naprzeciw i dajemy możliwość odebrania dnia wolnego – jako formy rekompensaty – wszystkim zaszczepionym pracownikom, a tym samym zachęcamy pozostałych, którzy jeszcze nie skorzystali z tej formy ochrony przed koronawirusem, do szczepień" – wskazał prezes PHH.

PHH przekazał, że zgodnie z aktualnym stanem prawnym nie ma regulacji zezwalającej na dodatkowy dzień wolny od pracy na przyjęcie szczepienia ochronnego przeciwko Covid-19.

"Prawo jednak nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawcy mogli przyznawać dodatkowy dzień wolny dla pracowników na podstawie przepisów wewnątrzzakładowych. Dlatego też grupa kapitałowa PHH wprowadza możliwość odebrania dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich zaszczepionych pracowników. Uprawnionymi do uzyskania tej formy benefitu są wszyscy pracownicy, którzy uzyskali certyfikat szczepień przeciwko COVID-19, bez względu na datę jego uzyskania" - napisano.

Jak dodano, dzień wolny przysługuje jednorazowo na wniosek pracownika po okazaniu posiadanego certyfikatu.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest zarządzanie obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa. Rolą PHH jest kształtowanie standardów na polskim rynku hotelarskim, jak również wprowadzanie innowacji, nowoczesnych rozwiązań i optymalizacji działania obiektów. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
pirat125
POWINNI MIEĆ OBOWIĄZKOWE KWARANTANNE 2 TYGODNIE BO MAJĄ ZARAZKI I ZARAZAJĄ GOŚCI
marekpoznan
Tylko dzień? Powinien być conajmniej tydzień, tyle czasu kilku moich kumpli dochodziło do siebie po zastrzyku.
kenn
Jakim ******* trzeba być żeby dać sobie ******** to ******** za 1 dzień wolny - za który, zakładając, że nie zapłacisz od razu życiem, będziesz płacił do jego końca - swoim zdrowiem?

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki