Wojna na ceny pogrąża ubezpieczycieli

Kryzys, który od ponad roku trapi rynek ubezpieczeń na życie i majątkowych, trwa - wynika z danych o sytuacji po pierwszym półroczu Polskiej Izby Ubezpieczeń, a informuje o tym Puls Biznesu.

 

Źródło: Bankier.pl

M.in. likwidacja tzw. polisolokat spowodowała, że jeżeli chodzi o ubezpieczenia na życie w pierwszej połowie roku zebrano 14,2 mld zł składki, o 11 proc. mniej niż przed rokiem

O blisko 3 proc. do 6 mld zł spadła składka z tytułu sprzedaży polis związanych z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi.

Również o niecałe 3 proc. do 13,4 mld zł spadły przychody ze sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych i korporacyjnych, a to w wyniku wojny cenowej.

Eksperci nie zapowiadają rychłej zmiany tej sytuacji. (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~mam_ałdi_jestem_go

ojoooj o 3% spadły przychody, no potnijcie się z żalu szuje ubezpieczeniowe

! Odpowiedz
0 2 ~prawda

Bo gdyby zlodzieje z axy i aegona nie byly tak zachlanne i nie mialy chamskiej polityki wobec klienta to by lepiej dzisiaj staly. A tak do tych hien przez 30lat nikt nie przyjdzie. Po 7 latach uczestnictwa minus na koncie. Kupujesz sobie funusz placisz oplaty za wejsccie fundusz chwilowo traci a oni zmuszaja do wyjscia bo likwiduja fundusz kpina. Pozatym za co te oplaty pytam za 40 funduszy. Jak w mbanku mam 200 i to bez oplat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne