Wojna Trumpa, tąpnięcie Dino, słabość funta [Wykresy tygodnia]

Kończąc kolejny tydzień 2019 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich siedmiu dni.

1. Dino w dół przez podatek handlowy

W ostatnich dniach na GPW dominowały tematy handlowe. Najpierw notowaniami trzęsła wojna handlowa między USA a Chinami, później do rangi dużego tematu urosła kwestia podatku handlowego w Polsce. Więcej na ten temat w dzisiejszym wykresie tygodnia, który przedstawi Państwu Adam Torchała, analityk Bankier.pl.

2. Wojna handlowa USA-Chiny [Kalendarium]

Po 5 miesiącach rozejmu, gdy wydawało się, że USA i Chiny są o krok od zawarcia ugody, wojna handlowa wróciła na agendę za sprawą wpisów Donalda Trumpa na Twitterze. Przypominamy dotychczasową wymianę taryfowych "uprzejmości".

3. Rollercoaster na bitcoinie

W czwartek bitcoin wybił się na tegoroczne maksima, powyżej poziomu 8300 dolarów. W piątek tracił nawet ponad 10 proc. Jeszcze na koniec kwietnia bitcoin kosztował niewiele ponad 500 dolarów.

Kliknij, aby przejść do interaktywnego wykresu
Kliknij, aby przejść do interaktywnego wykresu (Coindesk)

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 8 open_mind

Iracki parlament ma głosować nad ustawą, która zabroni amerykańskim wojskom pobyt w Iraku, WOW !!! I przez to tak się zwijają w pośpiechu amerykańce z Iraku jak nie porównując z Sajgonu. Nawet w USA to pokazują, wygląda to dość śmiesznie – jak szczury z walizami wypieprzają do samochodów Hmm. Pieski Izraela dostali po ogonie! Gdzie nam do Iraku, my kochamy krzewicieli demokracji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 open_mind

USA będą prowadzić wszystkie wojny izraelskie, dopóki nie zostaną pokonane w taki czy inny sposób. Wojska amerykańskie nigdy nie „wrócą do domu”, te, które przetrwają „klęskę kinetyczną” na polu bitwy, po prostu zostaną porzucone przez rząd USA, gdziekolwiek będą w tym czasie ...

! Odpowiedz
2 4 open_mind odpowiada open_mind

Exxon ewakuuje wszystkich zagranicznych pracowników z irackich pól naftowych ze względów bezpieczeństwa. Hahaha jak szczury uciekają.

! Odpowiedz
2 3 open_mind odpowiada open_mind

A Co do cholery robi tam Exxon. To nie jest ich ropa.

! Odpowiedz
2 7 open_mind

Jak jesteśmy przy temacie wojna to: US army wesoło i przypadkowo zabija 17 członków afgańskiej policji po „nieporozumieniu” podczas nalotu. Moje gratulacje dla US Army.

! Odpowiedz
2 5 open_mind

Tak się dzieje, gdy prosisz Amerykanów o pomoc ...U nas na razie rozbijają samochody i powodują wypadki. Ale należy nam im wierzyć są zdolni zrobią postępy.

! Odpowiedz
3 2 sel

Przecież DINO jest ponad 10 razy droższe od innych sieciówek

! Odpowiedz
3 6 mith21

Słabość funta? Tu widać raczej słabość złotego...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil