Wnioski o 300+ można składać do 30 listopada

2019-11-29 14:37
publikacja
2019-11-29 14:37

To już ostatni dzwonek na złożenie wniosków o środki z programu "Dobry start" – przypomina minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Wnioski w formie papierowej można składać osobiście w urzędach już tylko w piątek, a w elektronicznej – do soboty.

/ Pexels
W ramach programu "Dobry start" rodzicom przysługuje wsparcie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną. Według szacunków resortu program może objąć wsparciem 4,6 mln uczniów.

Minister Maląg w rozmowie z PAP powiedziała, że nadal nie wszyscy rodzice złożyli wnioski o to świadczenie.

"Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie wniosku w urzędzie, ale jeszcze w sobotę można go złożyć w formie elektronicznej poprzez bankowość elektroniczną, portal empatia.mrpips.gov.pl lub portal usług elektronicznych ZUS. Jeżeli ktoś zapomniał złożyć wniosku, to zachęcamy. To ostatni dzwonek" – powiedziała minister.

Świadczenie z programu "Dobry start" w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 lat. Od 1 sierpnia o świadczenie mogą ubiegać się także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych, jednak w ich przypadku wnioski można składać wyłącznie drogą tradycyjną (np. drogą pocztową lub podczas osobistej wizyty w urzędzie).

"Dobry start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program nie obejmuje również studentów.

Autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki