Wniosek o ekstradycję Zakajewa został wysłany do Polski

Wniosek ekstradycyjny wobec zatrzymanego w Polsce lidera czeczeńskich separatystów Ahmeda Zakajewa został wysłany do Polski. Poinformował o tym telefonicznie polskiego Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta szef rosyjskiej Prokuratury Generalnej Jurij Czajka.

Rzeczniczka rosyjskiej prokuratury Marina Gridniewa ujawniła, że Rosjanie przygotowali już wymagane międzynarodowym prawem dokumenty, przetłumaczyli je na język polski i wysłali do naszego kraju. Urzędniczka poinformowała, że polska prokuratura została zapewniona, iż w przypadku ekstradycji Zakajewa do Rosji będą przestrzegane wszystkie przysługujące mu według międzynarodowych norm prawa, a decyzja sądu będzie sprawiedliwa.

Rosja oskarża Ahmeda Zakajewa o działalność terrorystyczną oraz dokonywanie zabójstw i porwań. Rosyjskie media sugerują, że materiał dowodowy zgromadzony przez prokuratorów, to głównie nagrania video dokumentujące przestępczą działalność lidera czeczeńskich emigrantów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Zgred II

...trzyma Tuska za "orzeszki" a ten ani piśnie i odda zkajewa. Od taki prezent na rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil