REKLAMA

Włoszka przewróciła się na chodniku. Burmistrz musi zapłacić karę

2021-06-20 06:00
publikacja
2021-06-20 06:00
Włoszka przewróciła się na chodniku. Burmistrz musi zapłacić karę
Włoszka przewróciła się na chodniku. Burmistrz musi zapłacić karę
fot. jacopo marello / / Unsplash

Kobieta potknęła się na chodniku i przewróciła się, karę za to w wysokości 300 euro musi zapłacić burmistrz, bo nie zapewnił bezpieczeństwa przechodniom - taką decyzję podjął sędzia pokoju na północy Włoch.

Sądowe rozstrzygnięcie sporu o upadek nastąpiło po pięciu latach od zdarzenia w miasteczku Quinto Vicentino w regionie Wenecja Euganejska. Kobieta potknęła się wtedy o wystającą płytę chodnikową, odnosząc uraz, który leczyła przez 40 dni - podały lokalne media.

Poszkodowana zażądała od władz miejscowości odszkodowania z powodu wypadku. Wniosek ten został przez nie odrzucony, bo – jak argumentowano - nierówność chodnika wynosiła tylko kilka milimetrów, a zatem nie można mówić o żadnym zaniedbaniu.

Sędzia pokoju, do którego trafiła ta sprawa, uznał jednak, że burmistrz Renzo Segato ponosi winę za wypadek i wymierzył mu grzywnę. Burmistrz złożył odwołanie od tego wyroku.

To kolejny nagłośniony ostatnio we Włoszech przypadek obarczania odpowiedzialnością burmistrzów za wypadki w ich miejscowościach. Kilka dni wcześniej burmistrz miasteczka Crema została objęta śledztwem za to, że w tamtejszym przedszkolu dziecko przycięło sobie dwa palce drzwiami.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło:PAP
Tematy
Kalkulator OC i AC

Kalkulator OC i AC

Porównaj ubezpieczenia w 5 minut. Zapłacisz nawet o 50% mniej niż obecnie.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki