REKLAMA

Włoskie miasto wprowadziło podatek od cienia

2017-01-18 05:50
publikacja
2017-01-18 05:50

Podatek od cienia rzucanego na ziemię przez szyldy sklepów wprowadzono w miejscowości koło Treviso na północy Włoch. Sklepikarze protestują przeciwko dodatkowemu obciążeniu, które uznano za najbardziej ekscentryczne w kraju.

Conegliano Veneto / fot. Paolo Steffan / Wikimedia Commons

W ostatnich tygodniach, jak podała włoska prasa, właściciele sklepów w Conegliano Veneto otrzymali wezwanie do zapłacenia podatku, na widok którego przecierali oczy ze zdumienia. Muszą zapłacić kilkadziesiąt euro za to, że ich szyldy rzucają cień na ziemię. Opłatę tę wprowadziła prywatna firma, która ściąga podatki i inne należności zasilające gminną kasę.

Handlowcy zbuntowali się. Argumentują, że takiego podatku nie ma w żadnym miejscu we Włoszech, a być może także na świecie. Jednak na złości poprzestali, bo - jak zauważono - ewentualne spory z fiskusem i odwołanie się od nakazu zapłaty kosztowałoby ich dziesięć razy więcej. Zapłacili więc żądaną sumę, by oszczędzić sobie jeszcze większych wydatków i nerwów.

Ten nader oryginalny podatek jest, jak zauważył dziennik "Corriere della Sera", owocem co najmniej mocno naciąganej interpretacji jednego z dekretów z 1993 roku.

Okazało się przy okazji, że obowiązuje także letnia wersja tego samego podatku; od cienia rzucanego przez sklepowe markizy, chroniące przed słońcem.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~GONZO
A PAMIETACIE FILM " O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC?" TAM BYŁ PODATEK OD
TYCH CO NIE MIELI GARBÓW. PROROCZY FILM.... EUROPA IDZIE KU " CZARNEJ DZIURZE".
NIEDŁUGO OKAŻE SIĘ , ŻE NORMALNIE TO ZYJE SIE W ROSJI...... TAK, TAK SZANOWNI.
~etam
Opłata klimatyczna od smogu w cieniu i na słońcu.
~silverbug
Wprowadzili podatek od cienia, wprowadzą i od słońca
~Eskimos
Świat zmierza ku absurdom podatkowym.niedawno Hiszpania z podatkiem od cukru, a teraz makarony z cieniem.po tytule myślałem że chodzi o jakichś agentów, a tu o tabliczki sklepowe.
Jeżeli burmistrz jest osobą niską i szczupłą to może jeszcze wprowadzić podatek od wielgachnych grubasów- bo ci zasłaniają jeszcze
Świat zmierza ku absurdom podatkowym.niedawno Hiszpania z podatkiem od cukru, a teraz makarony z cieniem.po tytule myślałem że chodzi o jakichś agentów, a tu o tabliczki sklepowe.
Jeżeli burmistrz jest osobą niską i szczupłą to może jeszcze wprowadzić podatek od wielgachnych grubasów- bo ci zasłaniają jeszcze więcej słońca, na dodatek powodują wgniecenia na chodnikach.
~Polak
Zadłużeni ponad wszelką miarę biedacy na prostej drodze do szaleństwa
~DanielP
A te cielenta dalej będą głosować na stare partie zamiast wprowadzić radykalne zmiany.
~autor_widmo
hola, hola !!! teraz, gdy będzie padał deszcz i słońce się schowa, mogą żądać zwrotu lub nawet odszkodowania za to, że ich baner nie jest dostatecznie oświetlony i nie rzuca cienia, za co przecież zapłacili!
~DanielP
Ustawodawca na pewno się przed tym zabezpieczył.
~Podatnicy
Czekamy na podatek od wody i tlenu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki