Włochy wypłacą zapomogę dla 3 mln osób

Rząd Włoch przygotowuje wypłatę specjalnej zapomogi kryzysowej dla 3 mln osób, które potrzebują wsparcia z powodu pandemii koronawirusa i utraty dochodów - ogłosiła w piątek minister pracy i polityki społecznej Nunzia Catalfo. Suma tej pomocy to 3 mld euro.

(fot. Dariusz Gorajski / FORUM)

W wywiadzie telewizyjnym włoska minister oświadczyła: "Jest część obywateli, którzy w tym momencie nie mają żadnego wsparcia; to około 3 milionów osób". Dodała, że rząd analizuje, jak duża dokładnie jest ta grupa i w jakiej jest sytuacji.

"Dla wszystkich osób, które nie mają żadnego wsparcia przewidziany jest dochód kryzysowy, który pomoże im w tym okresie trudności ekonomicznych" - zapowiedziała Catalfo.

Zaznaczyła, że zapomoga ta zostanie uwzględniona w następnym dekrecie, jaki rząd wyda w kwietniu. Łączna suma przeznaczona na ten cel ma według jej zapowiedzi wynosić około 3 miliardów euro.

Minister pracy i polityki socjalnej poinformowała też, że w nowym pakiecie pomocowym rządu wyasygnowana zostanie ogółem kwota 15 miliardów euro na różne cele w ramach wsparcia społecznego.

Wynika to, jak zaznaczyła Catalfo, z tego, że znacznie rozszerzone zostało działanie przepisów o zamknięciu działalności produkcyjnej i innej aktywności komercyjnej w kraju. Dlatego konieczna jest, jak wyjaśniła minister, ochrona pracowników i firm.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 samsza

Dziwne, tam wspierają tych co nie mają dochodu, a u nas wypłaca się tym co mają dochody, czasami bardzo duże ale z kredytu, który spłacą ci co teraz nie mają dochodu

! Odpowiedz
3 6 bha

Prawidłowo.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil