REKLAMA

Włochy: właściciel kolektury uciekł ze zwycięskim kuponem klientki

2021-09-05 06:06, akt.2021-09-05 19:43
publikacja
2021-09-05 06:06
aktualizacja
2021-09-05 19:43
Włochy: właściciel kolektury uciekł ze zwycięskim kuponem klientki
Włochy: właściciel kolektury uciekł ze zwycięskim kuponem klientki
fot. LightField Studios / / Shutterstock

Na rzymskim lotnisku Fiumicino włoska policja zatrzymała w niedzielę właściciela kolektury z Neapolu, który uciekł z kuponem zdrapki klientki, gdy przyszła do niego upewnić się, czy rzeczywiście wygrała pół miliona euro. Zwycięski kupon został zablokowany.

Poszukiwania uciekiniera trwały ponad dobę.

Media podawały wcześniej, że do kolektury w sklepie z tytoniem w Neapolu przyszła 70-letnia kobieta, która dzień wcześniej kupiła tam dwie zdrapki. Na jednej nie było żadnej wygranej, na drugiej zaś - najwyższa, 500 tysięcy euro. Stała klientka poprosiła o potwierdzenie tej informacji, bo nie wierzyła własnym oczom. Pracownik zrobił to wkładając kupon do optycznego czytnika, a następnie podał go właścicielowi lokalu, by załatwił formalności związane z wypłatą wygranej. Ten zaś schował kartkę do kieszeni i wybiegł z nią, a następnie wsiadł na skuter i odjechał.

Kobieta zgłosiła sprawę karabinierom, którzy wszczęli poszukiwania uciekiniera i rozesłali za nim list gończy, a jednocześnie zawiadomili o zdarzeniu urząd nadzorujący gry liczbowe, by zablokowano kupon i uniemożliwiono złodziejowi wypłatę pieniędzy.

W niedzielę rano policjanci zatrzymali mężczyznę na lotnisku w Rzymie na podstawie wydanego za nim europejskiego listu gończego. Jak podała agencja Ansa, złodziej kupił bilet na samolot na hiszpańską wyspę Fuerteventura, ale nie miał przy sobie kuponu zdrapki. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i został zwolniony do domu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
cyklonb
Ten włoski złodziej był wyjątkowo głupi ale mnie w Polsce okradli raz 5000 zł w czasie PRL z Totolotka (stare rzydówki z NKWD w oddziale Totalizatora) teraz 20 lat temu tak samo na 5000 zł takie same osoby - po prostu oddałem kupon a one stwierdzały że nie ma wygranej - podmieniały kupon a raz mnie rąbneli na 50000 Ten włoski złodziej był wyjątkowo głupi ale mnie w Polsce okradli raz 5000 zł w czasie PRL z Totolotka (stare rzydówki z NKWD w oddziale Totalizatora) teraz 20 lat temu tak samo na 5000 zł takie same osoby - po prostu oddałem kupon a one stwierdzały że nie ma wygranej - podmieniały kupon a raz mnie rąbneli na 50000 PLN w internetowym Lotto które tak jak teraz działało w trakcie pandemii 17 lat temu, po prostu nie wypłacili a do sądu się nie opłaci iść bo można nie przeżyć taka mają ochronę od dup..strony.

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki