Włochy: w szkołach 2,5 mln nowych ławek i 11 mln masek dziennie

2020-08-13 06:30
publikacja
2020-08-13 06:30
fot. Volurol / Shutterstock

Potrzeby szkół we Włoszech w związku z rozpoczęciem roku szkolnego we wrześniu to 2,5 miliona nowych ławek, 2 miliony testów dla nauczycieli i personelu oraz 11 mln maseczek i 50 tysięcy litrów żelu do rąk dziennie - podano na miesiąc przed wznowieniem nauki.

Dużym wyzwaniem dla kierownictwa włoskiej oświaty jest doprowadzenie do pomyślnej realizacji przetargu na dostawę nowych, jednoosobowych ławek szkolnych: około 2 milionów tradycyjnych i prawie pół miliona nowoczesnych. Spośród 14 firm, które zgłosiły się do przetargu, w środę wybrano 11, głównie włoskich - poinformowały media. Ławki mają być dostarczone przed inauguracją roku szkolnego 14 września.

Rząd zapewnił, że wyposażenie to trafi do szkół na czas.

Protokół opracowany przez rządowego nadzwyczajnego komisarza do spraw kryzysu Domenico Arcuriego w sprawie bezpiecznego otwarcia szkół w czasie epidemii przewiduje też 2 miliony bezpłatnych testów serologicznych dla nauczycieli i pracowników personelu, które będą dobrowolne. Ponadto w dokumencie wymieniono też dystrybucję co najmniej 50 tysięcy litrów żelu dezynfekującego do rąk i 11 milionów maseczek dziennie.

Uczniowie nie będą musieli ich mieć na sobie siedząc w ławkach przy zachowaniu dystansu społecznego. Maseczki mają być noszone, gdy uczniowie będą w grupach poza klasą.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
itso_who_has_time
a maseczki robię sobie sam nie zasponsorowałem jeszcze tego przekrętu :)
trollmaster
Bezdenna głupota, trudno to inaczej nazwać. Chociaż spróbuję - sabotaż, działanie mające na celu dewastacje zdrowia a może i życia obywateli.
secundus
a ile wynosi tam średnia wieku zmarłych? statista pokazuje mocne 80+

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki