Włochy: strajk głodowy parlamentarzystów domagających się obywatelstwa włoskiego dla dzieci imigrantów

38 włoskich parlamentarzystów rozpoczęło strajk głodowy, domagając się przyjęcie ustawy dającej obywatelstwo włoskie dzieciom imigrantów. Do protestu przyłączyła się część środowiska nauczycielskiego.

Projekt ustawy przyjęty został w zeszłym roku w Izbie Deputowanych. Miała być procedowana we wrześniu w senacie. Jednak jej zwolennicy z rządzącej lewicowej Partii Demokratycznej wycofali głosowanie z kalendarza, bo nie uzyskałaby większości.

Gdyby ustawa zostałaby przyjęta, 800 tysięcy dzieci imigrantów otrzymałaby obywatelstwo włoskie. Jej zwolennicy na 13października zapowiadają masową demonstrację pod Izbą Deputowanych z udziałem młodzieży szkolnej. Przeciwnicy uważają, że przyznanie obywatelstwa nie powinno być automatyczne.

Z sondaży wynika, że ponad 60 procent Włochów jest tego samego zdania. Komentatorzy wskazują, że odłożenie głosowania w senacie ma związek z wyborami, które odbędą się na wiosnę.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 tindala

przynajmniej trochę schudną.
Piszczą w Brukseli żeby zabrać od nich nadmiar nielegalnych imigrantów i jednocześnie próbują stworzyć prawo prze które zaleje ich( nas) powódź ( babć, ciotek, wnuków i kuzynów).

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl