Włochy: minister przekazała narzeczonemu poufne informacje, straciła pracę

2016-04-01 02:19
publikacja
2016-04-01 02:19
YAY Foto

Dymisja we włoskim rządzie po nieetycznym zachowaniu minister rozwoju gospodarczego. Na osobiste żądanie premiera Matteo Renziego ustąpiła ze stanowiska Federica Guidi. Przekazała swemu narzeczonemu poufną wiadomość o rządowej inicjatywie legislacyjnej korzystnej dla przemysłu naftowego, w którym on pracował.

Czym zajmował się narzeczony pani minister i że działalność ta ma wszelkie znamiona przestępstwa ujawniło prokuratorskie śledztwo. Chodzi m.in. o przypadki korupcji przy budowie na południu Włoch zakładów francuskiego koncernu Total. O korzystnej dla niego poprawce do ustawy budżetowej, była już minister poinformowała telefonicznie swego partnera w połowie listopada 2014 roku. Zapis tej rozmowy ukazał się w czwartek w prasie. Nie czekając na rozwój wypadków, minister Federica Guidi podała się do dymisji.

Pierwsza dymisja w aktualnym włoskim rządzie miała miejsce równo przed rokiem. Zmuszony został do ustąpienia minister infrastruktury Maurizio Lupi, który przyjął od współpracującego z jego resortem przedsiębiorcy złoty zegarek dla syna

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/łp

Źródło:IAR
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki