Włochy: minister przekazała narzeczonemu poufne informacje, straciła pracę

Dymisja we włoskim rządzie po nieetycznym zachowaniu minister rozwoju gospodarczego. Na osobiste żądanie premiera Matteo Renziego ustąpiła ze stanowiska Federica Guidi. Przekazała swemu narzeczonemu poufną wiadomość o rządowej inicjatywie legislacyjnej korzystnej dla przemysłu naftowego, w którym on pracował.

Czym zajmował się narzeczony pani minister i że działalność ta ma wszelkie znamiona przestępstwa ujawniło prokuratorskie śledztwo. Chodzi m.in. o przypadki korupcji przy budowie na południu Włoch zakładów francuskiego koncernu Total. O korzystnej dla niego poprawce do ustawy budżetowej, była już minister poinformowała telefonicznie swego partnera w połowie listopada 2014 roku. Zapis tej rozmowy ukazał się w czwartek w prasie. Nie czekając na rozwój wypadków, minister Federica Guidi podała się do dymisji.

Pierwsza dymisja w aktualnym włoskim rządzie miała miejsce równo przed rokiem. Zmuszony został do ustąpienia minister infrastruktury Maurizio Lupi, który przyjął od współpracującego z jego resortem przedsiębiorcy złoty zegarek dla syna

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/łp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil