Włochy: kontrowersje wokół imigracji ekonomicznej

Sąd w Mediolanie nakazał wydanie zezwolenia na pobyt we Włoszech imigrantowi z Afryki, który przybył do Europy, aby poprawić warunki życia sobie i najbliższym. Wywołało to natychmiast ożywioną dyskusję, ponieważ według obowiązujących przepisów mężczyzna nie miał do tego prawa.

Komisja rozpatrująca podania o azyl odrzuciła wniosek 24-letniego imigranta z Gambii. Nie opuścił on swojego kraju z powodu prześladowań ani uciekając przed wojną. W przypadku powrotu nie spotkałaby go też żadna kara. Mężczyzna odwołał się do zwykłego sądu, który uznał jego argumentację.

Podstawą do niej, według sędziego, jest powszechna deklaracja praw człowieka. W artykule 25. mówi, ona, że każdy człowiek ma prawo do poziomu życia zapewniającego zdrowie i dobrobyt jemu i jego rodzinie włączając w to wyżywienie, odzież, mieszkanie, opiekę lekarską i niezbędne świadczenia socjalne.

Przeciwko tej wykładni najenergiczniej zaprotestowała separatystyczna Liga Północna. Jej lider Matteo Salvini pyta, czy rzeczywiście każdy, kto zechce żyć lepiej, będzie mógł przyjechać do Włoch i tu się osiedlić. Sędziemu, który wydał kontrowersyjne orzeczenie, z kolei życzy, by wszyscy imigranci ekonomiczni zameldowali się u niego w domu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~emanuela

Niezawisłość sądów to śmieszna rzecz,miliony nastepnyćh murzynów mają prawo osiedlić się we Włoszech,po uzyskaniu obywatelstwa ruszą dalej.Ludowe porzekadło mówi - kto ma miękkie serce musi mieć twardą dupę,ale elity zapomniały o swoich korzeniach.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil