Włochy: kolejny strajk pracowników Ryanaira

Nie milką echa problemów na linii pracownicy - zarząd Ryanaira. Teraz trzy włoskie związki zawodowe na 10 lutego 2018 roku zapowiedziały strajk. Protestują przeciwko planom firmy dotyczącym negocjowania kwestii pracowniczych wyłącznie z jednym związkiem zawodowym - donosi agencja Reuters

(fot. Regis Duvignau / FORUM)

Ryanair potwierdził pracownikom, że w sprawie zatrudnienia będzie rozmawiałam tylko z jedną organizacją - Anpac - która jest głównym stowarzyszeniem pilotów we Włoszech.

Rozmowy na temat wynagrodzenia i poprawy warunków pracy muszą być prowadzone natychmiast dla wszystkich pracowników, a nie tylko dla części z nich. Niedopuszczalne jest, że firma wybiera związki zawodowe, z którymi rozmawia, całkowicie ignorując najbardziej elementarną zasadę, która jest częścią naszego systemu prawnego, która mówi, że pracownicy mogą swobodnie wybierać, kim chcą je reprezentować - czytamy w oświadczeniu związków Filt Cgil, Fit Cisl i Uiltrasporti przesłanym agencji Reuters. 

Piloci Ryanair w kilku krajach zmobilizowali się po tym, jak firma ogłosiła we wrześniu odwołanie około 20 000 lotów, ponieważ musiała wysłać pilotów na zaległe urlopy. Obecnie nie wiadomo, czy do protestu dołączą inne kraje i jaki będzie miało to wpływ na pasażerów linii. 

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.