Włochy: dwa obrazy van Gogha odebrano gangowi kamorry

Dwa obrazy Vincenta van Gogha, skradzione w 2002 roku z Muzeum Van Gogha w Amsterdamie znalazła w piątek włoska Gwardia Finansowa pod Neapolem w akcji wymierzonej w gang tamtejszej mafii, kamorry, zajmujący się przemytem i handlem narkotykami.

Jak podały włoskie media, chodzi o obraz "Kongregacja opuszczająca kościół reformowany w Nuenen" (datowany na lata 18831885) i "Widok na morze w Scheveningen" (1882 rok).

Wartość obu prac wyceniana jest na 100 milionów dolarów - podała włoska agencja prasowa ANSA, powołując się na śledczych.

Te dwa bardzo cenne dzieła znajdowały się w lokalu w Castellammare di Stabia w Kampanii. Zostały odkryte w piątek przez funkcjonariuszy w czasie operacji przeciwko handlarzom kokainy. W jej trakcie zajęto majątek gangu o wartości kilkudziesięciu milionów euro.

Włoskie media przypominają, że kilku złodziei, oskarżonych o dokonanie kradzieży w Amsterdamie 7 grudnia 2002 roku, aresztowano rok po włamaniu, ale obrazów nigdy nie znaleziono. Nie wiadomo jeszcze, jak trafiły w ręce mafiosów z kamorry. (PAP)

sw/ cyk/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil