Włochy chcą zniesienia sankcji wobec Rosji

Premier Włoch Giuseppe Conte powiedział w czwartek po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Rzymie, że jego kraj działa na rzecz zniesienia sankcji wobec Moskwy. Wyraził zarazem przekonanie, że Rosja może odegrać w tym procesie ważną rolę.

(fot. Piroschka van de Wouw / Reuters)

Na wspólnej konferencji prasowej z Putinem Conte oświadczył: "Uważamy, że sankcje są celem, są stanem przejściowym, a Włochy działają na rzecz tego, aby pojawiły się przesłanki do przezwyciężenia tego stanu relacji między UE a Rosją, który nie przynosi korzyści Rosji, UE ani Włochom, bo mogłyby wzmocnić stosunki handlowe". "Aby osiągnąć ten cel, któremu Włochy są oddane, trzeba, aby okoliczności dojrzały, i my pracujemy nad tym" - zadeklarował szef włoskiego rządu.

Następnie premier Conte stwierdził: "Kiedy przyjaciel Władimir mówi, że w sprawie sankcji nie wszystko zależy od Rosji, jest zbyt skromny"."Ja uważam, że Rosja, aby przezwyciężyć ten spór, może odegrać wielką rolę. Należy przywrócić klimat zaufania z Europą" - zaznaczył włoski premier."Sankcje - dodał - przyniosły straty wszystkim; tak nam, jak i wam".

Conte wyraził nadzieję, że nowe kierownictwo Unii Europejskiej "weźmie to pod uwagę". "My jesteśmy gotowi zrobić to, co do nas należy" - oświadczył premier Włoch.

sw/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil