Włochy: bierność i cyniczne wyczekiwanie na lepszą sytuację

Surowa ocena Włochów przez ekspertów z Instytutu Studiów Społecznych CENSIS. Określili oni postawę Włochów w dobie kryzysu gospodarczego jako "cyniczne wyczekiwanie". Skutkiem jest marnotrawienie kapitału ludzkiego i kryzys moralny.

Włosi "cynicznie wyczekują" na poprawę sytuacji (fot. iStockphoto / Thinkstock)

Instytut po raz 48 opublikował raport przedstawiający diagnozę społeczną Półwyspu Apenińskiego. I w tym rokuj CENSIS nie obchodzi się z Włochami łagodnie. Według jego oceny są wystraszeni i cyniczni, a w związku z tym marnują to, co mają najcenniejszego: kapitał ludzki.

Chodzi o osiem milionów osób, które nie pracują, nie szukają pracy i nawet się nie uczą. Konsekwencją tej postawy, nazwanej cynicznym wyczekiwaniem, jest brak inwestycji i konsumpcji. Każdy myśli wyłącznie o sobie.

Rośnie liczba rodzin, które nie wydają na nic, pogłębiają się nierówności, zagrożona jest więź społeczna i dotychczasowa równowaga, co widać na przykładzie wrogiego stosunku do imigrantów. Włosi pokładają nadzieję w pieniądzach, trzymając je w gotówce w domu lub na kontach bankowych. 45 procent przekonanych jest bowiem, że może być jeszcze gorzej, a dalsze 36 procent postępuje tak na wszelki wypadek.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mcm/


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 17 ~jp

Włosi cynicznie wyczekują zamiast zagonić eurobiurokratów do roboty !!!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
0 24 ~-BetterScreen

Wlosi zamiast Polakow mowia nie tym banksterom i innym cwaniakowm. Nie chca byc tak jak nasi ziomale takimi nizinnymi psami do tresowania. Moga tez wiz wyjezdzac do Stanow, ale nie chca. Siedza na dupie. To jest ich ziemia. Dlatego sa tak cynicznie opisywani przez rozne instytucje,czy osrodki badawcze w stylu:" Chodzi o osiem milionów osób, które nie pracują, nie szukają pracy i nawet się nie uczą. Konsekwencją tej postawy, nazwanej cynicznym wyczekiwaniem, jest brak inwestycji i konsumpcji. Każdy myśli wyłącznie o sobie."A nawet im teraz przyznali prawie smieciowy rating.A według ostatnio opublikowanego raportu Work Service opracowanego na podstawie badań Millward Brown aż 2,8 mln dorosłych Polaków deklaruje wyjazd z kraju w przyszłym roku, a aż 0,7 mln jest przekonanych, że na pewno to zrobi. Beda tam j...ac az milo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 22 ~-Snekma

A w Polandi jest tania sila robocza: i zielona wyspa i nas opisuja w ratingach,instytucjach bankowych i rynkowych i PMI i Gusach ze pedzimy w rozwoju gospodarczym naszego kraju i nasz:))przemysl sie rozwija. A nie ma ani fabryk, ani polskich bankow,ani polskiego handlu, ani armii. Tylko sprzedawczynki od dolu do gory, ktorzy mowia ostatnio ze Polska musi poniesc ofiare:)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~Dim

Z wikipedi: "Według cyników nie istnieją "wyższe wartości", "wzniosłe cele" czy ideały (np. dobro powszechne, rodzina, Bóg). Są one jedynie słowami, za pomocą których jednostki oszukują same siebie, lub które służą jednym do manipulacji drugimi. Tym samym podając je w wątpliwość obnaża się ludzkie zakłamanie. Cynizm może więc być uznany za postawę, nastawioną na realizację wyższej, bardziej autentycznej moralności." Więc jak widać z definicji przeważająca część Włochów jest w fazie REM. Z derinicji: "REM lub sen paradoksalny – faza snu, w której występują szybkie ruchy gałek ocznych (ang. Rapid Eye Movement). Na tym etapie snu występuje wysoka aktywność mózgu, oddech jest nieregularny, wzrasta częstość skurczów serca, pojawiają się marzenia senne."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 14 ~endi

A jaki procent wśród tych 8 000 000 Włochów stanowią Romowie ? ostatnio nawet z Watykanu chcieli ich przegonić ...

! Odpowiedz
2 2 ~lol

Wszyscy mieszkańcy Rzymu to Romowie :) Roma - Rzym. A w Watykanie bieda na pewno nie piszczy...

! Odpowiedz
0 3 ~italiasko odpowiada ~lol

Romani nie Romowie

! Odpowiedz
0 0 ~endi odpowiada ~italiasko

" Romek , Tomek i Atomek " :)

! Odpowiedz
1 24 ~EEEE

Biorąc pod uwagę podatki w Polsce i niskie pensje zarabiane przez większość Polaków w kraju nad Wisłą,. Należy przyznać, że nie głupi naród Ci Włosi, nie dali z siebie zrobić taniej siły roboczej, tak taniej że prawie niewolniczej

! Odpowiedz
1 12 ~czerwieśniak

według mnie to dobrze im głupsi obywatele łatwiej rządzić no jak myślicie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil