REKLAMA

Włochy: Państwo Islamskie oferowało 1500 euro migrantowi za zamach

2018-04-27 14:36
publikacja
2018-04-27 14:36
fot. Dabiq / FORUM

Gambijczyk aresztowany w ubiegły piątek w Neapolu otrzymał propozycję od tak zwanego Państwa Islamskiego, by w zamian za 1500 euro wjechać samochodem w tłum. Takie informacje ujawniła włoska prokuratura. 21-letni Alegie Touray złożył rok temu podanie o azyl polityczny we Włoszech.

Touray przybył na Sycylię z Libii na pokładzie statku wraz z kilkuset innymi migrantami. Otrzymał tymczasowe prawo pobytu. Umieszczony został w hotelu na przedmieściach Neapolu. Włoską policję zaalarmowali Hiszpanie, którzy dotarli do filmu w internecie, na którym Gambijczyk ślubował wierność tak zwanemu Państwu Islamskiemu.

Touray został aresztowany, gdy poprzez aplikację WhatsApp zwrócił się do przyjaciela z prośbą o modlitwę, informując go, że ma do zrealizowania ważną misję. Jak dziś ujawniono, Gambijczyk w śledztwie zeznał, że od znajomego w Gambii otrzymał numer telefonu do przedstawiciela tak zwanego Państwa Islamskiego w Libii. Ten obiecał mu 1500 euro za przeprowadzenie zamachu. Touray tłumaczy, że chciał jedynie wyłudzić pieniądze.

Informacyjna A gencja Radiowa/IAR/Piotr Kowalczuk/kano

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki