Właścicielka warszawskiego biura rachunkowego zatrzymana ws. fałszowania faktur

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w czwartek właścicielkę stołecznego biura rachunkowego w związku z podejrzeniem fałszowania faktur i nierzetelnego prowadzenia ksiąg klientów - poinformowało Biuro CBA. Według śledczych, suma wystawionych faktur wynosi ok. 3 mln zł.

Kobieta została zatrzymana w śledztwie prowadzonym przez CBA wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie. Postępowanie dotyczy prania pieniędzy oraz wystawiania faktur VAT poświadczających nieprawdę w zamian za korzyść majątkową w postaci kilku procent od wartości faktury. W ramach tego śledztwa zatrzymani zostali wcześniej trzej przedsiębiorcy, w tym jeden pochodzenia ukraińskiego; zarzuty w sprawie usłyszały dwie osoby.

Funkcjonariusze CBA przeszukali też miejsce zamieszkania oraz pracy podejrzewanej. "Wszystko wskazuje na to, że zatrzymana nierzetelnie prowadziła księgi rachunkowe swoich klientów oraz pomagała im w wystawianiu poświadczających nieprawdę faktur VAT, które prowadziły do uszczuplenia należności skarbowych. Wstępne szacunki śledczych wskazują, że suma wystawionych faktur wynosiła ok. 3 mln zł" - poinformowało biuro CBA.

Z informacji Biura wynika, że kobieta usłyszy zarzuty w warszawskiej prokuraturze okręgowej.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil