REKLAMA

Właścicielka biura podróży wyłudzała zaliczki na wyjazdy

2017-12-28 14:43
publikacja
2017-12-28 14:43

Prawie 400 tys. zł wyłudziła właścicielka biura turystyczno-pielgrzymkowego w Biłgoraju (Lubelskie), pobierając od około 100 osób zaliczki na wyjazdy, których nie zorganizowała. Kobieta przyznała się do winy, chce poddać się karze i naprawić szkody.

fot. / / YAY Foto

Prokuratura Okręgowa w Zamościu, która prowadzi śledztwo w tej sprawie, skierowała do miejscowego sądu okręgowego wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez kobietę. "Wniosek zawiera propozycję wymierzenia podejrzanej kary 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody" - poinformował rzecznik prasowy prokuratury Bartosz Wójcik.

Według ustaleń śledztwa 44-letnia właścicielka Biura Usług Turystyczno-Pielgrzymkowych w Biłgoraju Urszula W. - od sierpnia 2016 r. do lipca 2017 r. - pobrała od 92 osób oraz od kilku urzędów i instytucji (m.in. Urząd Gminy w Biłgoraju, Gimnazjum nr 1 w Biłgoraju, Zespół Szkół w Soli) zaliczki za zorganizowanie wyjazdów turystycznych m.in. do Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Bośni i Hercegowiny. Łączna kwota zaliczek to 392 tys. zł.

W lipcu kobieta została zatrzymana na lotnisku w Warszawie, skąd zamierzała odlecieć do Kanady. Została aresztowana. Urszula W. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, który został zaakceptowany przez prokuratora.

"Za stosunkowo niskim wymiarem kary wobec podejrzanej przemawia fakt jej wcześniejszej niekaralności, dobra opinia środowiskowa oraz przyznanie się do popełnienia przestępstwa i złożenie wyjaśnień. Urszula W. zadeklarowała przy tym, iż przeprasza pokrzywdzonych oraz dołoży wszelkich starań, aby naprawić wyrządzoną przez siebie szkodę" dodał Wójcik.

Za przestępstwa zarzucane kobiecie kodeks karny przewiduje karę więzienia od 1 roku i 1 miesiąca do 15 lat więzienia. O tym, na jaką karę zostanie skazana Urszula W., zdecyduje sąd.

Autor: Renata Chrzanowska

ren/ gdyj/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (1)

dodaj komentarz
turysta2017
Anonimowa "Urszula W." przeprasza okradzionych przez siebie klientów, tylko dlatego że ją złapano na lotnisku kiedy uciekała z Polski. Za tak wzorową postawę sąd jej tylko pogrozi palcem i pani Urszulka kiedyś wróci do przestępczego procederu. Niestety, nikt wtedy nie będzie mógł nawet sprawdzić w internecie Anonimowa "Urszula W." przeprasza okradzionych przez siebie klientów, tylko dlatego że ją złapano na lotnisku kiedy uciekała z Polski. Za tak wzorową postawę sąd jej tylko pogrozi palcem i pani Urszulka kiedyś wróci do przestępczego procederu. Niestety, nikt wtedy nie będzie mógł nawet sprawdzić w internecie czy ta pani ma coś na sumieniu, bo uniemożliwi to kropeczka po pierwszej literze nazwiska. Polskie prawo chroni przestępców i absolutnie nie pełni funkcji prewencyjnej. Tak jakby prawodawcy ośmielali do popełniania przestępstw, aby wymiar sprawiedliwości miał później co robić.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki